PETA (People for the Ethical Treatment of Animal) po raz kolejny zorganizowała protest przeciwko zabijaniu zwierząt i noszeniu futer, ale tym razem nie w rzeczywistym, a w wirtualnym świecie. Akcja ma być alternatywą dla tradycyjnych demonstracji pod hasłem -"I'd Rather Go Naked than Wear Fur" (wolę być naga, niż nosić futro).

Odwiedzający stronę SeconLife.com trafiają do wirtualnego świata. Urokliwa wyspa, klimat angielskiej wsi - jezioro, stajnie, stoły piknikowe, stoiska z wegetariańskimi burgerami z szyldem - Lindy McCartney, matki Stelli, która słynęła z walki o ochronę życia i praw zwierząt i zagorzałego wegetarianizmu. Osoby, które odwiedzą wyspę będą mogły złożyć datek na rzecz organizacji PETA, a w zamian otrzymać ekologiczną torbę i antyfutrzarskie akcesoria.

Ale to nie wszystkie niespodzianki. W domku na drzewie znajduje się informacja PETA. Każdy, kto się tam wdrapie może wziąć udział w ekologicznym konkursie. Wystarczy wymyślić slogan, który zniechęci kobiety do noszenia futer. Hasła oceni Stella. Autor najlepszej pracy w nagrodę pojedzie we wrześniu na pokaz mody Stelli McCartney do Paryża. Ogłoszenie zwycięzcy 22 lipca.