Omenaa Mensah wraz ze znanym prezenterem Olivierem Janiakiem, aktorem Kubą Wesołowskim i modelką Karoliną Malinowską poprowadzi wakacyjny program "Projekt plaża".

Omenaa przyciąga uwagę nie tylko swą egzotyczną urodą. Występując w "Tańcu z gwiazdami" pokazała też, że ma poczucie humoru, profesjonalne podejście do tego co robi i jednocześnie dystans do siebie.

Working girl
Pracowała już od 17. roku życia. Początkowo jako hostessa. Gdy miała 18 lat, wzięła udział w reklamie batonika, i to zapoczątkowało karierę modelki.
Wyjeżdżała do USA, Francji i Niemiec. Gdy wróciła do kraju, otrzymała propozycję występu w nocnym, erotycznym programie TVN "Red Light". - "Początkowo miałam wątpliwości, bo to wcale nie takie proste rozmawiać ze znanymi ludźmi o seksie. Zwłaszcza gdy oni nie chcą o tym rozmawiać" - wspomina. Ale tak naprawdę to tu nauczyła się, czym jest telewizja. - "Czasami czytam gdzieś, że wstydzę się, że byłam w tym programie. To nieprawda" - mówi. - "To właśnie temu programowi zawdzięczam, że jestem w telewizji" - dodaje.

Czas na pogodę
Propozycja pracy w pogodzie TVN Meteo pojawiła się jeszcze w trakcie emisji "Red Light". Omenaa bez wahania przyjęła propozycję.
- "Zaraz potem "Red Light" się skończył i myślę, że był to odpowiedni moment dla mnie. Mogłam się skupić na pogodzie i magazynach podróżniczych" - mówi. Dodatkowo pogodę zaczęła też prowadzić w TVN i TVN24. - "Cieszyły mnie magazyny podróżnicze, które robiłam dla Meteo, "Pogoda na stoku" czy "Pogoda na narty". Fajne było to, że wplatano tam wątki sportowe, a ja ze sportem miałam do czynienia przez lata" - opowiada. Jako nastolatka trenowała koszykówkę. Piłce poświęciła pięć lat. Uwielbia też jeździć na nartach i chodzi na siłownię.

Zgoda rodziny
Przed podjęciem decyzji o pracy w programie "Projekt plaża" najpierw porozmawiała z rodziną.
- "Dostałam zgodę najbliższych, więc mogę pracować" - śmieje się. "Projekt plaża" będzie kręcony nad morzem i potrwa do końca wakacji. Prezenterkę czeka życie na walizkach. Latać będzie nie tylko do Poznania, ale i do Warszawy, by opowiadać o pogodzie. Mąż i córeczka będą do niej dojeżdżać. - "Nie wyobrażam sobie, że dłużej nie widzę Vanessy, więc często będzie ze mną. A ponieważ córeczka jest bardzo rozsądną osóbką, rozumie, że mama czasami musi popracować. Ale popołudnia i wieczory będą nasze!" - dodaje.

Nowy program Omenaa poprowadzi wspólnie z Karoliną Malinowską, Olivierem Janiakiem i Kubą Wesołowskim. W każdą sobotę i niedzielę o godz. 9.30 i wtorek o 23.30 będziemy poznawać z nimi nasze nadmorskie miasta. Będą koncerty, znani goście, plażowa siatkówka i wiele, wiele atrakcji.
W ten weekend pokażą nam Świnoujście
.