Policjanci ze specjalnej jednostki wpadli do mieszkania podejrzanego wcześnie rano. Agenci nie powiedzieli jednak, dlaczego o porwanie podejrzewają właśnie Włocha. Według hiszpańskiego dziennika "El Pais" mężczyzna chciał od rodziców dziewczynki wyłudzić pieniędze za informacje, gdzie przebywa.

Hiszpański dziennikarz powiedział telewizji Sky News, że od policji dowiedział się, iż aresztowano także Portugalkę.

"Zatrzymania policji świadczą o tym, że poważnie traktują każdą informację związaną z porwaniem Madeleine" - napisali w swoim blogu rodzice dziewczynki.

Madeleine została porwana 3 maja z hotelowego pokoju w nadmorskim kurorcie Praia da Luz na południu Portugalii. Jej rodzice wyszli na kolację do pobliskiej restauracji. Co jakiś czas sprawdzali jednak, czy z Maddie i jej młodszym rodzeństwem jest wszystko w porządku. I było do godz. 22. Mniej więcej w tym czasie ktoś zabrał dziecko z pokoju i ślad po małej zaginął. Młodsze dzieci spały niczego nieświadome.

To zaginięcie wstrząsnęło całym światem. Zdjęcie małej pojawiło się we wszystkich serwisach informacyjnych, w prasie i internecie. W akcję włączyły się gwiazdy sportu i estrady. Rodzice Madeleine spotkali się w sprawie zaginięcia córeczki nawet z papieżem Benedyktem XVI. Prowadzą też bloga, na którym informują o wszystkich szczegółach poszukiwań.