Różowe leżaki, parasole i koła ratunkowe - tak wygląda nowo otwarta plaża dla kobiet we włoskim kurorcie Riccione. Przy wejściu do "Miss Muretto Beach" wisi tablica z napisem "Anti - Uomo", czyli "Facetom wstęp wzbroniony".

Rada miasta twierdzi, że damska plaża jest po to, by mężczyźni nie mogli przeszkadzać i nagabywać kobiet korzystających z kąpieli słonecznych. A niestety we Włoszech jest to nagminnym procederem. Powód jest również inny. Z danych statystycznych prowadzonych przez lokalną agencję matrymonialną wynika, że 60-proc. turystów przyjeżdżających do Riccione to single, a aż 20-proc spośród nich to kobiety.

A może dziewczyny w bikini będą się nudzić bez mężczyzn? Nic podobnego - przekonują organizatorzy. Na "różowej" plaży będą odbywać się pokazy fryzjerskie, wizażu, konkurs piękności - "Miss Muretto", a w pobliskich restauracjach dietetycy specjalnie dla nich przygotują niskokaloryczne dania. Do wyboru dania kuchni świata. Nie ważne co, ale wszystko będzie fit!

Na inauguracji plaży pojawiał się amerykańska aktorka Karima Adebibe, która zamiast Angeliny Jolie użycza twarzy bohaterce kultowej gry komputerowej "Lara Croft". Adebibe została matką chrzestną "Miss Muretto Beach", bo - jak twierdzi organizator konkursu piękności, Francesco De Biase - jest piękna, wysportowana i przyciąga spojrzenia mężczyzn.

Plaża będzie otwarta całe wakacje, a porządku będą na niej pilnować ratownicy... kobiety oczywiście!