Stypendia - skoro godzinami ślęczymy na książkami i notatkami, to czy nie warto posiedzieć godziny dłużej i mieć z tego tytułu konkretne pieniądze? Nauka to praca studenta, jeśli chcą mu za to płacić to warto zrobić wszystko, aby tak się stało. Jeśli jesteśmy sprawni umysłowo i w dodatku fizycznie, to możemy wzbogacić się również o stypendium sportowe. Na pewno poprawi to naszą kondycję, nie mówiąc już o zawartości portfela.

Korepetycje - zawsze znajdzie się ktoś, kto ma kłopoty z przyswojeniem wiedzy.
Wystarczy trzymać rękę na pulsie i potrafić takie osoby znajdywać. Godzinka korepetycji to 20 zł w kieszeni. Ze świeczką w ręku można szukać zajęć z podobnymi stawkami godzinowymi.

Barmanka - statystyczna studentka spędza sporą część życia w pubach i klubach studenckich. Chociażby z tego względu powinna zaświecić się nam lampka, że na tym można zarobić! Praca w pubie to idealne zajęcie dla miłośniczek nocnych balang. Plusem jest też to, że nocne imprezowanie nie będzie nas wiele kosztować. Na służbie przecież się nie degustuje!

Promocje - to prawdziwy uśmiech losu głównie dla długonogich studentek. Najlepszy interes można zrobić w miastach targowych. Firmy za dobre promocję własnej marki potrafią sporo zapłacić. Jeśli będziemy mieć szczęście wypłata będzie w euro!

Opieka nad dziećmi - o ile nie są to rozwydrzone potwory, to zajęcie pilnowania dzieci może okazać się bardzo pożyteczne. Przy odrobinie sprytu szybko zajmiemy dziecko zabawą lub po prostu zmotywujemy je do snu. Wtedy to dla nas otwierają się nowe możliwości! Albo wykorzystamy czas na naukę, albo zajmiemy się pokaźną wideoteką rodziców dziecka

Prace sezonowe - studenci na wakacje czekają jak na pierwszy wiosenny deszcz. Czasem jednak sytuacja finansowa zmusza do podjęcia pracy sezonowej. W trzy miesiące można sporo zarobić. Oczywiście bezkonkurencyjne są stawki zagraniczne, jednak w tym przypadku potrzebna jest odwaga i samozaparcie.

Kurier - miłośniczki jazdy na rowerze nie powinny się długo zastanawiać. To chyba właśnie z myślą o nich powstał zawód rowerowego kuriera! Przewożenie pilnych dokumentów i innych przesyłek wzmacnia kondycję, pomaga utrzymać smukłą sylwetkę oraz wzbogaca konto o sumę nawet 2 tys. zł miesięcznie. Niewątpliwym minusem jest niebezpieczeństwo zatrucia smogiem, oraz praca w trudnych warunkach atmosferycznych.

Korektor - marzysz, aby zostać wziętą dziennikarką?! Praca korektorki może ci w tym pomóc. Redakcje zawsze potrzebują korektorów, którzy znając zawiłości języka rodzimego potrafią wychwycić dziennikarskie wpadki. Doświadczenie w zawodzie i pół tysiąca złotych w kieszeni to dobry prognostyk na przyszłość.

Internet - wirtualne pieniądze jeszcze nigdy nie były tak łatwe do zdobycia jak w tej chwili! Każda firma, każdy polityk, każda osoba publiczna chcą i muszą mieć swoje strony w Internecie. Dlaczego to nie ty miałabyś je zbudować? Podstawy języka html powinny wystarczyć na początek. Wiadomo, że praktyka czyni mistrzem!

Recepcja - Ze znalezieniem kilku wolnych godzin żadna studentka nie powinna mieć problemów. Po co przesiadywać bezczynnie w akademiku, kiedy można usadowić się w wygodnym fotelu i pracować jako recepcjonista?! Przy odrobinie szczęścia nadrobimy zaległości w lekturze podręczników. Renomowane firmy zapewnią nam również dostęp do komputera, a za jego pośrednictwem również do internetu.