KSIĄŻKI:

Opowieść o singlach, o ich samotności, od której stają się w pewnym momencie uzależnieni. Główna bohaterka ma 42 lata, ale wciąż nie zdecydowała się na założenie rodziny. Ma mieszkanie, dobrą pracę, przyjaciół. Wciąż jednak jest sama, i choć pojawiają się w jej życiu jacyś mężczyźni, ona nie potrafi wyrzec się swojej całkowitej niezależności.

Katarzyna T. Nowak, "Kobieta w wynajętych pokojach", Wydawnictwo Literackie
KINO:

Kameralny film o ogromnej sile przyjaźni - przyjaźni pomiędzy ekscentrycznym poetą Mironem Białoszewskim a jego niewidomą przyjaciółką - Jadwigą Stańczakową. Ona nagrywała, a potem spisywała jego teksty, on pomagał jej w pisaniu dziennika. Oboje doświadczeni przez życie potrafili zrozumieć swoje problemy, lęki i obawy. Byli od siebie uzależnieni, co na ekranie świetnie oddają Krystyna Janda i Andrzej Hudziak.

"Parę osób, mały czas", reż. Andrzej Barański, dyst. Vivarto


DVD:

Chińska prowincja. Młoda dziewczyna opuszcza sierociniec i udaje się do położonego na uboczu ogrodu botanicznego. Tam spotyka nie tylko uznanego botanika, od którego chce się jak najwięcej nauczyć, ale i jego córkę. Dziewczyny zaprzyjaźniają się, ale ich relacje stopniowo ulegają ogromnym zmianom…
Film dla wszystkich miłośniczek wschodnich opowieści.

"Córka botanika", reż. Sijie Dai, dyst.Best FilmMUZYKA:


Coś dla wszystkich miłośników lekkiego popu - płyta brytyjskiej wokalistki Natashy Bedingfield. Piosenkarka kilka lat temu zawojowała listy przebojów utworem "Single", dziś powraca piosenkami w podobnych klimatach: przyjemnymi i łatwo wpadającymi w ucho.

Natasha Bedingfield, "N.B", Sony BMG