Obowiązkowe "r"

Ślub trzeba brać w miesiącu z literką "r" - to oczywiste! (jeśli chcemy mieć udane małżeństwo). Nie należy natomiast pobierać się 1 kwietnia. Nikt nie potraktuje naszego związku poważnie!

Na szczęście...

Płacząca panna młoda to bardzo dobra wróżba (bo po ślubie nie będzie już miała powodów do łez). A jeszcze więcej szczęścia przyniesie Wam tłuczone o drzwi panny młodej szkło. Jeśli w drodze do kościoła, zobaczycie srokę lub gołębia - to dobry znak. Wystrzegajcie się natomiast kruka i wrony.

Coś białego, coś starego, coś niebieskiego...

Panna młoda powinna mieć na sobie coś białego (symbol czystości), coś niebieskiego (gwarancja wierności i licznego potomstwa), coś starego i pożyczonego (na szczęście).

Ostrożnie podczas ślubu

Próg świątyni należy przekroczyć prawą nogą i - pamiętajcie - potknięcie się jest złą wróżbą. Obrączkę, która upadnie na podłogę, powinien podnieść ministrant lub ksiądz, nigdy para młoda. Przy odchodzeniu od ołtarza, kto, kogo okręci wokół siebie, ten będzie podejmował ważne decyzje w związku.
Wychodzącą z kościoła parę młodą obsypujemy monetami (na szczęście i dobrobyt). Młodzi muszą je wszystkie wyzbierać. Kto nazbiera więcej - ten będzie rodzinnym kasjerem.