KSIĄŻKI:

Pozycja obowiązkowa dla kobiet, które lubią poznawać inne kultury. "Szkoła piękności w Kabulu. Za zasłoną afgańskiej kobiety" to prawdziwe historie mieszkanek Kabulu spisane przez Deborah Rodriguez, która w zniszczonej po wojnie stolicy Afganistanu założyła własny salon i szkołę dla fryzjerek i kosmetyczek, pomagając tym samym wielu kobietom odzyskać wiarę we własne siły i możliwości.

Deborah Rodriguez, "Szkoła piękności w Kabulu. Za zasłoną afgańskiej kobiety", Wydawnictwo Philips Wilson

Trzy pokolenia i trzy kobiety: babcia, matka i córka. Każda z nich jest tak samo zagubiona i tak samo szuka ucieczki od codzienności. Wydaje się, że znajdują ją w sztuce. Jednak okazuje się ona kiepskim lekarstwem. A kobiety wciąż tęsknią za wielką miłością i poczuciem spełnienia.

Magda Dygat, "Sprzedać dym, kupić mgłę", Wydawnictwo Literackie


KINO:

"Miss Potter", choć opowiada o rzeczywistej postaci, jest historią nieco baśniową. Beatrix Potter była brytyjską pisarką początku XX wieku, która wbrew ówczesnym zwyczajom potrafiła spełnić swoje marzenia o pisaniu książek, kobiecej niezależności i wielkiej miłości. Pisarkę zagrała Renee Zellweger, a jej ukochanego - Ewan McGregor.

"Miss Potter", reż. Chris Noonan, dyst. Monolith Film

Coś dla wielbicielek Woody'ego Allena! Najnowszy film reżysera opowiada historię miłości i wielkiej namiętności ze zbrodnią w tle. A w roli głównej muza Allena - Scarlett Johansson.

"Scoop - gorący temat", reż. Woody Allen, dyst. Best Film


DVD:

Film dla wszystkich wielbicielek komedii romantycznych i fanek przystojnego Jude'a Law! "Holiday" to dwie przeplatające się historie o miłości i poszukiwaniu szczęścia, a także o tym, że ten jedyny i wymarzony mężczyzna pojawia się w naszym życiu zazwyczaj wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy!

"Holiday", reż. Nancy Meyers, dyst. UIP

Pamiętasz jeszcze wciągające historie opowiedziane w filamch "Amores Perros" i "21 gramów"? Właśnie takie kino lubisz najbardziej? Koniecznie sięgnij więc po ostatni film meksykańskiego reżysera. "Babel" to plątanina ludzkich losów z Cate Balnchett i Bradem Pittem w rolach głównych.

"Babel", reż. Alejandro Gonzales Inarritu, dyst. Monolith Plus


MUZYKA:

Ciara zadebiutowała kilka lat temu. Teraz powraca z nowym krążkiem, który już podbił serca jej amerykańskich fanów. Artystka śpiewa solo i w duetach: z Pharrellem i 50 Cent. Przy jej płycie pracowali też członkowie zespołu Black Eyed Peas. Będzie więc można i posłuchać, i potańczyć.

Ciara, "The Evolution", Sony BMG Polska

Macy Grey znają chyba wszyscy. Jej charakterystyczny głos na dobre zapada w pamięć, a jej utwory podbijają listy przebojów i… serca fanów. Przy muzyce z najnowszej płyty artystki można się lekko pobujać, ale można też założyć na uszy słuchawki i słuchać, słuchać, słuchać…

Macy Grey, "Big", Universal Music

WYDARZENIA:

Uwaga fani polskiej muzyki! Już w najbliższy wtorek rozdane zostaną Fryderyki. Gala odbędzie się w dwóch miejscach. Najpierw w warszawskim Centrum Artystycznym oo. Salezjanów, gdzie powinni się udać miłośnicy muzyki poważnej i jazzowej, potem - w Fabryce Trzciny, gdzie zgromadzą się fani muzyki rozrywkowej.
Bilety na rozdanie Fryderyków: część pierwsza: 180 zł, część druga: 280 zł.