KSIĄŻKI:

Kylie MInogue• Poradnik dla pań, które mają czasem wrażenie, że więcej jest w ich życiu kłopotów niż radości. Na podstawie historii kilku osób terapeutka wyjaśnia, jak sobie radzić z bolesnymi doświadczeniami. Prosto, dokładnie i ciekawie. Słowem: idealnie na ciężkie dni.
Elizabeth Lesser, "Masz w sobie siłę", Świat Książki.

• Wirginia Woolf była wyjątkową kobietą. Jedni ją uwielbiali, inni nazywali dziwaczką. Dziś wydaje nam się jedną z najciekawszych postaci XX wieku. "Chwile wolności. Dziennik 1915-1941" to nie tylko historia jej życia, problemów, cierpienia i choroby. To również obraz Londynu sprzed niemal wieku, obraz nocnych klubów, modnych pubów i... mrocznych tajemnic artystycznego światka. Coś dla pań, które lubią książki z wyższej półki.
Wirginia Woolf "Chwile wolności. Dziennik 1915-1941", Wydawnictwo Literackie.

KINO:
• Romans i thriller w jednym. Pełen iluzji i zaskakujących zwrotów akcji "Iluzjonista" nie pozwoli Ci się oderwać od kinowego ekranu. W roli głównego magika rewelacyjny Edward Norton, jako jego ukochana - przepiękna Jessica Biel. Daj się im zahipnotyzować.
Od 30 marca w kinach. "Iluzjonista", reż. Neil Burger, dystr. Spinka
DVD:

• O miłości z przymrużeniem oka? Tak, ale tylko jeśli jest to francuska komedia romantyczna! Taka właśnie jak "Zdrady, kłamstwa i coś więcej". To opowieść o młodym pisarzu zarabiającym na życie pisaniem biografii znanych ludzi. Teraz ma przygotować biografię gwiazdy futbolu. Ale tak się składa, że dziewczyna sportowca nieźle zwróci w głowie pisarzowi.
"Zdrady, kłamstwa i coś więcej", reż. Laurent Tirard, dystr. Monolith.

• Film dla nieśmiałych malarek… i nie tylko! Jeśli też marzysz o karierze artystki, koniecznie zobacz historię Susan, która - aby poświęcić się swojej pasji - zaszyła się w… klasztorze. W zamian za pomoc w kuchni dostała wygodny pokój i trochę wolnego czasu. Sęk w tym, że nie ma wciąż pieniędzy na farby. Zanim je zdobędzie, Ty oglądając film na kanapie, na pewno nieraz będziesz pękać ze śmiechu.
"Zmiana nawyków", reż. Lynn Roth, dystr. Vision.

MUZYKA:
• Lubisz nastrojowe kawałki Cohena? W takim razie spodoba Ci się ta płyta! Początkowo miał ją nagrać sam Leonard, ale kiedy usłyszał piosenki w wykonaniu swojej życiowej partnerki Anjani, zdecydował, że to musi być jej, nie jego album. Kojący wokal, delikatne melodie, wiersze Cohena jako teksty piosenek - czego można chcieć więcej?
Anjani, "Blue alert", Sony BMG


• Można mówić o Jennifer Lopez, że ma dużą pupę. Że nie umie śpiewać. Że jest naburmuszoną gwiazdą. Ale jedno jest pewne: przy jej piosenkach aż chce się tańczyć! Jeśli lubisz udane imprezy, musisz mieć tę płytę w swojej kolekcji.
Jennifer Lopez, "Como Ama Una Mujer", Sony BMG
WYDARZENIA:

• Vonda Shepard na żywo! To będzie koncert roku. Nie może na nim zabraknąć żadnej fanki serialu "Ally McBeal". Kolejna okazja, żeby posłuchać "Searchin' My Soul" i innych przebojów Vondy Shepard na żywo będzie nieprędko! Już teraz kup bilet.
Vonda Shepard w Polsce, 28 kwietnia, Sala Kongresowa PKiN w Warszawie.