1. „One”, reż. Krzysztof Zaleski - Teatr Komedia, Warszawa
Spektakl dla kobiet i o kobietach. Grają: Małgorzata Kożuchowska, Edyta Olszówka, Dorota Landowska i Beata Ścibakówna. Każda z bohaterek tej opowieści jest zupełnie inna: karierowiczka, wieczna dziewczynka, „kura domowa” i chłodna realistka. Każda z nich stoi jednak na życiowym zakręcie…

2. „Monologi waginy”, reż. Aldona Figura - Teatr Wybrzeże, Gdańsk
Historia złożona z szesnastu monologów. Cztery aktorki Teatru Wybrzeże przedstawiają kilkanaście historii, a każda z nich dotyczy kobiecej seksualności, o której w ten sposób teatr jeszcze nie mówił…

3. „Klimakterium… i już” reż. Cezary Domagała - Teatr Rampa, Warszawa
Tego na scenie jeszcze nie było – panie opowiadają o trudnym okresie menopauzy. A że robią to z przymrużeniem oka – to tylko sprawia, że kobiety zaczynają śmiać się z tego, co do tej pory wydawało im się wstydliwe.

4. „Osiem kobiet”, reż. Marek Mokrowiecki - Teatr Polski, Bydgoszcz
To komedia z wątkiem kryminalnym, która powinna przypaść do gustu nie tylko kobietom. Jednak to panie są tu głównymi bohaterkami. To one odcięte od świata muszą spędzić najbliższy czas same w wielkiej rezydencji. Same, bo… pan domu został zamordowany. Kto popełnił zbrodnię żona, córka, może kochanka?

5. „Sinobrody – nadzieja kobiet”, reż. Grzegorz Kempinsky - Teatr Śląski, Katowice
Spektakl o tym, co kobiety zawsze interesuje, czyli o stosunkach damsko-męskich. I choć w centrum tej opowieści stoi mężczyzna, to jednak nie on jest tu najważniejszy. Istotniejsze są panie, które go otaczają. A one wzdychają i marzą…

6. „Macica”, reż. Piotr Szczerski - Teatr im. S. Żeromskiego, Kielce
Polska sztuka opowiadająca o absurdach naszej rzeczywistości oglądanej, oczywiście, z kobiecej perspektywy. Krytyka ostra i dosadna, ale prawdziwa…

7. "Amatorki", reż. Emilia Sadowska - Teatr Polski, Poznań
Historia kobiet, które szukają swojego miejsca w życiu. Obie szukają szczęścia, ale każda z nich próbuje je odnaleźć w inny sposób. Jedną kieruje wyrachowania, druga goni za swoimi marzeniami. Która droga we współczesnym świecie okaże się skuteczniejsza, a która przyniesie upragnione szczęście?

8. "Harcerki", reż. Romuald Szejd - Teatr Scena Prezentacje, Warszawa
To sztuka o kobiecej solidarność w świecie, którym rządzą mężczyźni. Każda z bohaterek jest zupełnie inna i inaczej postrzega świat, ale kobieca przyjaźń pokazuje, że takie różnice mogą mimo wszystko łączyć.

9. "Tiramisu", reż. Aldona Figura - Laboratorium Dramatu, Warszawa
Portret współczesnych karierowiczek - kobiet, które całe swoje życie poświęcają, by osiągnąć sukces zawodowy. W chwili, gdy zostają same mogą jednak pozwolić sobie na całkowitą szczerość. Niestety te ich monologi nie napawają optymizmem.

10. "Shirley Valentine", reż. Maciej Wojtyszko - Teatr Polonia, Warszawa
Historia życia kobiety, która kiedyś miała wielkie marzenia. Poświeciła się jednak rodzinie: sprzątała, gotowała obiady… Teraz wspomina i próbuje się przekonać, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno.