Do tej pory pismo ukazywało się jedynie w Chicago, i pod tytułem "SZIKagowianka". Od stycznia zadebiutuje w odświeżonej wersji i z nowym tytułem - "Polki w Świecie", w nakładzie 20 tys. egzemplarzy, z czego 10 tys. idzie na USA a reszta na Polskę.

Pomysł na kwartalnik jest taki, żeby polskie kobiety mieszkające w kraju i za granicą mogły szukać zawodowej inspiracji u tych pań, którym już udało się odnieść sukces. W pierwszym numerze jako przykład wybrano Andżelikę Borys i Edytę Śliwińską, dziewczynę która z sukcesem tańczy w amerykańskiej wersji "Tańca z Gwiazdami". Kwartalnik podzielony jest na kilka działów: Im się udało, Wybrały Polskę, American Dream, Tylko u nas, Zawód modelka.

Od drugiego numeru pismo będzie dostępne w kioskach w liczbie 20 tys. egzemplarzy. W planach jest także rozszerzenie nakładu na duże skupiska polonijne w Europie, Australii i Nowej Zelandii.

Redaktor naczelną kwartalnika jest Anna Barauskas-Makowska, która jest jednocześnie prezesem wydawnictwa. Autorkami tekstów są dziennikarki polskiego pochodzenia mieszkające poza krajem.

Cena pisma w Polsce to 8,90 zł.