Anna Jantar i Natalia Kukulska

Patrzy się na nią – wypisz, wymaluj jej mama. Słucha jej głosu – do złudzenia podobny do głosu matki. Nikt nie zaprzeczy, że Natalia Kukulska odziedziczyła po wielkiej Annie Jantar zarówno urodę, jak i talent wokalny.


Ze względu na tragiczną śmierć Jantar nie możemy podziwiać matki i córki na wspólnych zdjęciach i koncertach. Zostają nowoczesne techniki nagraniowe, dzięki którym możemy usłyszeć je w tych samych utworach.


Krystyna Janda i Maria Seweryn

Obie weszły na scenę i ekrany z wielkim hukiem. Ale ta druga miała łatwiej. Córka takich rodziców jak Krystyna Janda i Andrzej Seweryn była skazana na sukces.


Szybko udowodniła, że może się pochwalić nie tylko koneksjami i nazwiskiem, ale też wielkim talentem. W filmie zadebiutowała jako 4-latka, a jako 18-latka zagrała pierwszą „dorosłą” rolę. Ma wielką szansę powtórzyć sukces mamy, z która współpracowała na planie filmu „Matka swojej matki” i z którą działa w Teatrze Polonia.


Urszula Dudziak i Mika Urbaniak

Oto łudząco podobna do poprzedniej historia, tylko z innej branży. I znów zasługę przypisać trzeba genom nie tylko mamy, ale i taty. Urszula Dudziak i Michał Urbaniak spłodzili dzieci, z których każde ma taki czy inny związek ze sztuką. Jednak największą wśród nich karierę zrobiła Mika Urbaniak – wokalistka o niepowtarzalnym głosie i umiejętności łączenia wielu gatunków muzycznych. Wychowana w Nowym Jorku, 9 lat temu wróciła do Polski. Nagrywa z wieloma artystami, jednak najbardziej znana jest ze współpracy ze Smolikiem.


Marcheline Bertrand i Angelina Jolie

Angelina Jolie wybrała aktorski fach po obojgu rodzicach. Gwiazda Marcheline Bertrand jednak jaśniała znacznie słabiej, niż jej męża Johna Voighta. Angelina zrobiła znacznie większą karierę od mamy, która zagrała w kilku filmach i poświęciła się pracy społecznej.


Angie ma na koncie kilkadziesiąt tytułów a ta lista wciąż rośnie. Jeśli chodzi o urodę, jest prawie wykapaną kopią mamy. Podobnie jak ona została też społeczniczką.


Agnieszka Holland i Kasia Adamik

Kolejną świetnie zapowiadającą się córką wielkiej mamy jest Kasia Adamik. Ta młodziutka reżyserka realizuje własne projekty, a także pracuje wspólnie z matką, Agnieszką Holand – jako asystentka lub drugi reżyser. Jest też storyboardzistką – autorką scenorysów filmowych. Mają na koncie już trzy wspólne filmy, a to zapewne nie koniec. Katarzyna kręcenie filmów ma we krwi – tym samym zajmuje się jej ojciec, reżyser Laco Adamik i siostra mamy, Magdalena Łazarkiewicz.


Goldie Hawn i Kate Hudson

Niezwykła uroda, niepowtarzalny wdzięk i talent komediowy. To wszystko charakteryzuje dwie słynne hollywoodzkie gwiazdy: Goldie Hawn i Kate Hudson. Nie każdy jednak wie, że to matka i córka. Kate poszła śladem mamy, choć ta jej to odradzała.


Obie piękne blondynki zyskały sławę przede wszystkim dzięki rolom w popularnych filmach komediowych. Goldie jest laureatką Oscara, Kate ma już na koncie nominację. I reputację jednej z największych gwiazd komedii romantycznych.


Jolanta Kwaśniewska i Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska to nie tylko była Pierwsza Dama oraz społeczniczka, leż również arbiterka elegancji i popularna prezenterka telewizyjna. Już od kilku lat porad w dziedzinie odpowiednich manier i stroju udziela w swoim programie Lekcja stylu, emitowanym przez TVN Style. To właśnie taka karierę wybrała również jej córka.


Aleksandra Kwaśniewska, dawniej znana jako córka swoich rodziców i z tego, że jest znana, z celebrytki awansowała prezenterkę. Zaczynała w „Dzień dobry TVN”, a od roku jest jedną z pań prowadzących program „Mała czarna” w TV4. Z urody przypomina bardziej tatę, ale upodobanie do pracy na wizji odziedziczyła po mamie.


Teresa Rosati i Weronika Rosati

Mama – słynna projektantka, której stroje są rozchwytywane przez gwiazdy. Córka wybrała aktorstwo. Jednak wspólnie pojawiają się na bankietach, balach i imprezach i dla nikogo nie jest tajemnicą, w jak dużym stopniu mama wspiera córkę w karierze. Chodzi oczywiście o Teresę i Weronikę Rosati.


Beata Tyszkiewicz i Karolina Wajda

Beata Tyszkiewicz zagrała w blisko stu filmach oraz kilkudziesięciu serialach. Choć skończyła już 70 lat, nadal jest o niej głośno – tym razem jako o jurorce „Tańca z Gwiazdami”. Karolina Wajda poszła w ślady mamy i związała się z aktorstwem, nie ma na koncie jednak zbyt wielu tytułów. Z mamą łączyną pasja do tańca – jest choreografem – oraz arystokratyczna krew. Te tradycje Karolina kultywuje mieszkając we dworze, w którym na świat przyszedł Cyprian Norwid.