Kraj Kwitnącej Wiśni pomimo wspaniałej kultury słynny jest z przeróżnych dziwactw i upodobania do nowinek. Jedną z innowacji jest rozszyfrowanie tajemnic charakteru za pomocą grupy krwi. Idealnie sprawdza się w poszukiwaniu idealnego kandydata na partnera. I nie tylko...

OSOBOWOŚĆ OD A DO B

Najbardziej pożądanymi przez Japonki grupami krwi są grupy A i AB.

Osoba z grupą A jest skłonne do poświęceń i można na niej polegać. Minusem jest pewna powściągliwość i podatność na zranienie.

Grupa AB też oznacza rezerwę, ale charakteryzuje się wyjątkową logicznością i zachowywaniem równowagi.

Grupa 0 warunkuje stanowczość i pewność siebie.

Najmniej pożądane są osoby, w których żyłach płynie krew o grupie B. Są tak zwane „czarne owce” - ekscentryczni, egoistyczni wolnomyśliciele.

WIARA CZYNI CUDA

Wiara w związek grupy krwi z charakterem jest rozpowszechniona nie tylko wśród kochanków, ale również pracodawców i współpracowników. Termin „burahara” oznaczający molestowanie związane z grupą krwi. Wiara w jej znaczenie odgrywa rolę nawet w preferencjach politycznych. Taro Aso, poprzedni premier Japonii, ujawnił swoją grupę licząc, że dzięki temu zwiększy swoje szanse w wyborach.

Tym, którzy planują zacząć kierować się w swoich wyborach podobnymi przekonaniami, przypominamy: są one pozbawione jakichkolwiek naukowych podstaw. W praktyce jednak podobno sprawdzają się doskonale…