Aż trzy z naszych dzisiejszych propozycji wyreżyserował Jean-Jacques Annaud. Czy to przypadek, że francuski twórca tak dobrze potrafi oddać emocje związane z gorącym seksem? Na pewno nie, ale trzeba przyznać, że pochodzący z innych krajów twórcy także znają się na rzeczy.

Oto najlepsze "momenty" w historii kina

czytaj dalej...


"Kochanek", reż. Jean-Jacques Annaud Piętnastoletnia Francuzka i trzydziestoletni Chińczyk. Czy taka miłość jest w ogóle możliwa? Tak, a udowadnia to specjalista od nastrojowego klimatu, J.J. Annaud.

czytaj dalej...


"Gorzkie gody", reż. Roman Polański. Peter Coyote i Emanuelle Seigner - duet porażający i przerażający. Perwersyjne dzieło Polańskiego uwodzi nas już od pierwszych minut. Historia Mimi i Oskara to opowieść o seksie, który staje się chorą obsesją i o tym, co może się stać, gdy ludzie przekraczają wszystkie granice. Niektóre sceny przyprawiają o... właśnie, o co?

czytaj dalej...


"Ostatnie Tango w Paryżu", reż. Bernardo Bertolucci. Od daty premiery minęło 37 lat, a niektóre sceny z filmu Bertolucciego do dziś budzą wiele kontrowersji. Historia Amerykanina, który w rozpaczy po samobójczej śmierci żony na trzy dni zamyka się z młodziutką Francuzką, by uprawiać z nią szalony seks uwodzi nowe pokolenia filmożerców.

czytaj dalej...


"Emmanuelle", reż. Just Jaeckin. Ponętna żona francuskiego dyplomaty (w tej roli niezapomniana Sylvia Kristel) wyjeżdza z mężem do Bangkoku i tam - pod okiem włoskiego arystokraty - zglębia tajniki seksu. Kobieca ciekawość i potrzeba poznawcza (no i nie oszukujmy się - chyba też nuda...) głównej bohaterki do dziś inspirują wielu twórców, nie tylko filmowych. Emanuelle to symbol tajemnicy, którą niesie ze sobą seks.

czytaj dalej...


"Grzeszna miłość", reż. Michael Cristofer. Antonio Banderas i Angelina Jolie razem w łóżku i nie tylko w łóżku - czy w ogóle jeszcze trzeba cokolwiek dodawać? Ciekawe, jak się czuje krewka małżonka Banderasa, oglądając TAKIE zdjęcia swojego ukochanego?

czytaj dalej...


"Medium", reż. Jacek Koprowicz. Grażyna Szapołowska i Jerzy Zelnik. Ona - najpiękniejsza figura polskiej kinematografii, niedościgniony wzór dla innych aktorek. To o niej pisano, że nosi najpiękniejszy kostium na świecie - dane przez Stwórcę wspaniałe ciało. On - niezapomniany faraon, smagły, przystojny, stuprocentowo męski.

czytaj dalej...


"Imię róży", reż. Jean-Jacques Annaud. Kolejna pozycja w dorobku znakomitego reżysera. FIlm wyjątkowy w swoim klimacie, a scena miłosna pomiędzy młodym mnichem Adso (zagranym brawurowo przez Christiana Slatera) i dziką nieznajomą należy do jednych z najwspanialszych w historii kinematografii. Z ekranu bije grzeszny żar!

czytaj dalej...


"Fortepian", reż. Jane Campion. Harvey Keitel i Holly Hunter i dziki seks. Podobno "Fortepian" był ostatnim filmem, jaki w życiu obejrzał Kurt Cobain... To tylko dodaje mu aury tajemniczości.

czytaj dalej...


"Nagi Instynkt", reż. Paul Verhoeven. Sharon Stone i Michael Douglas w niezapomnianym thrillerze zabawiają się szpikulcem do lodu. Nie oszukujmy się: po obejrzeniu filmu wielu z nas zastanawiało się, czy aby nie włączyć tego kuchennego akcesorium do swojego łóżkowego repertuaru...

czytaj dalej...


"Wróg u bram", reż. Jean-Jacques Annaud. Rachel Weisz i Jude Law zagrali jedną z najwspanialszych scen miłosnych, kochali się bowiem w... bunkrze pełnym ludzi. Film niemający zbyt wiele wspólnego z erotyką, ale wart obejrzenia chociażby dla tej jednej sceny.