To mężczyźni jako pierwsi wyznają miłość

| Aktualizacja:
X

Kiedy można powiedzieć swojemu partnerowi, że się go kocha? Czy w ogóle istnieje jakaś limit czasu, by poczynić to wyznanie? Każdy z nas ma takie dylematy i jak się okazuje, bywają one przedmiotem badań naukowych. Zobacz, jakie są ich wyniki.

Czasy są twarde, bezlitosne, związki rozpadają się z hukiem, a liczba rozwodów rośnie. Ale z drugiej strony ludzie cały czas flirtują, wiążą się ze sobą, no i naturalnie wyznają sobie miłość. "Kocham cię" - to najpiękniejsze słowa, jakie można usłyszeć z ust osoby, na której nam zależy. Kto zazwyczaj wypowiada je pierwszy?

MIŁOŚĆ POD LUPĄ

Magazyn "Stella" przeprowadził wśród swoich czytelników badania i okazało się, że to mężczyźni jako pierwsi wyznają miłość swoim partnerkom! Czynią to po 7 miesiącach od dnia pierwszej randki, podczas, gdy paniom wyznanie to przechodzi przez gardło po 8 miesiącach.

Specjalistka od związków damsko-męskich, Jenni Trent Hughes tak skomentowała te wyniki: "Mimo, że to kobiety są uznawane za bardziej uczuciowe i skore do wyznań, to panowie je w tej konkurencji doganiają. A jak się okazuje, czasem nawet przeganiają!".

Psycholog kliniczny, doktor Oliver James tak wyjaśnia to zjawisko: "Kobiety dojrzewają szybciej niż mężczyźni, więc o wiele lepiej panują nad swoimi doznaniami i są większymi realistkami, niż panowie. Jeśli mężczyzna mówi >> kocham cię<<, to w ten sposób zaczyna komunikować się ze swoimi emocjami, z którymi miał dotąd kłopot. Dla kobiety to wyznanie ma o wiele większą wagę. " Ale uczciwie dodaje: "Istnieje potoczny pogląd, że mężczyzni wyznają miłość, by pójść z kobietą do łóżka, a kobiety wyznają miłość, by zapewnić o swoich uczuciach". Coś w tym jest...

Badanie przyniosło jeszcze jeden, dość zaskakujący wniosek: najchętniej randkują ludzie po 55 roku życia! Jak się okazuje, 2/3 badanych po 55. roku życia odwiedza portale randkowe w internecie. Robi to zaledwie 1/5 badanych w wieku 18-24 lata.

_____________________

NIE PRZEGAP:

>>> Ten mężczyzna poślubił własną córkę
>>> "Urodziłam dziecko mojego brata"
>>> Wyklęci za aborcję u zgwałconej 9-latki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
    Powered by ContentStream