• Śledź korzenny z rodzynkami sułtańskimi
    8
    14
    Chcesz zaserwować gościom wigilijnym coś wyjątkowego? To danie na pewno się sprawdzi! Oto przepis na śledzie z bakaliami i miodem, których słodkawy smak zachwyca.
  • 19
    26
    Jeżeli krokiety i ryba nie smakują tak dobrze jak kiedyś, a świąteczne potrawy wydają się nudne, oto rozwiązanie dla ciebie. Nadaj daniom wyjątkowy charakter, eksperymentując ze składnikami, które zmienią smak i wygląd potrawy. Dodawaj i łącz ze sobą te, na które mogą pozwolić sobie nie tylko prawdziwi kuchmistrzowie, ale też każda pani domu.
  • 7
    9
    Czy makowiec może zaskoczyć? Oto pięć przepisów, które udowadniają, że nawet najbardziej tradycyjne ciasto może nabrać niesamowitego charakteru. Makowiec w kruchym cieście, a może w wersji z jabłkami? Sprawdź!
  • Pierniczki
    2
    6
    Chcesz stworzyć w domu świąteczną atmosferę? Już teraz przygotuj pierniczki! Oto przepis na nie.
  • Pierogi
    2
    31
    Święta zbliżają się coraz większymi krokami, a wraz z nimi równie wiele przyjemności, co obowiązków. Jest co najmniej kilka sposobów, aby jedną z najbardziej pracochłonnych czynności – lepienie pierogów – okrasić aurą świeżości, zarówno w kuchni, jak i poza nią, biorąc udział w nietypowym wydarzeniu.
  • Kompot z suszu pachnie wigilią
    2
    8
    Z pewnością nie jest to napój light, ale po świątecznych obżarstwach doskonale wspomaga trawienie. Bez kompotu z suszonych owoców trudno wyobrazić sobie wigilijną kolację. Warto przygotowywać go nie tylko od święta - zamiast tradycyjnych składników można wtedy dodać suszone morele i banany.
  • Kutia - makowe danie na wigilijnym stole
    2
    2
    Przygotowując kutię, nie ma się co śpieszyć. Pszenica musi się długo gotować, a mak trzeba solidnie zmielić. I oczywiście zasada: im więcej bakalii, tym lepiej! Smacznego!
  • Zupa rybna z karpiem
    16
    3
    W najnowszej książce „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie!” Jolanta Kwaśniewska proponuje kilkadziesiąt przepisów kulinarnych zarówno własnego autorstwa, jak i mistrzów kuchni oraz napisanych przez zaprzyjaźnione gwiazdy, m.in. Natalię Kukulską, Katarzynę Zielińską, czy Urszulę Dudziak. W smacznym albumie znalazły się także dania, które Polacy tradycyjnie wybierają na wigilię: barszcz, zupa grzybowa czy rybna. Oto przepis na jedno z nich.
  • Sernik żurawinowy z makiem
    4
    Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Przygotowania do tego wyjątkowego okresu, także te kulinarne, zaczynają się zazwyczaj o wiele wcześniej. Warto wybierać jak najprostsze rozwiązania, aby cały nasz plan zrealizować w 100%. Oto przepis na oryginalny sernik, przy przygotowaniu którego się nie napracujesz, a będzie smakował wybornie.
  • Zupa grzybowa
    6
    2
    A może zamiast grzybów suszonych użyć tych mrożonych? A gdyby tak do zupy dodać białego wina? Oto prosty przepis na zupę grzybową, idealną na wigilijną wieczerzę.
  • 4
    3
    Tu podstawową zasadą jest cierpliwość: pszenica musi porządnie spęcznieć, inaczej żadna ilość bakalii nie uratuje tego świątecznego dania. Oto przepis na kutię - w sam raz na wigilijny stół.
  • Świąteczny kisz z kapustą i grzybami
    Oryginalny sposób na podanie kapusty kiszonej i grzybów, czyli tego, bez czego Wigilia nie może się obejść.