• ~wasserskiI
    (2011-12-24 12:09)
    Oszustwo BICIE ***** NA PIANĘ
  • ~@bekara i sPOlka
    (2011-12-24 14:32)
    A tobie przyglupie kto kaze swietowac???

    Za lopate wez sie i kop swoj dolek!

    @palikler - ciemniak z ciemnogrodu z ciebie! Taka nedze jak ty ..JUZ DAWNO OLALISMY!
  • ~Arbuz
    (2011-12-24 12:30)
    Święta Bożego Narodzenia w Polsce, Wigilia, Opłatek, Choinka, Post (choć niby teraz nie obowiązuje, Pierwsza Gwiazdka, Kolędy, Pasterka a do tego czasmi padający śnie, biało na dworze. Proszę mi wierzyć, nigdzie na świecie nie ma takiej atmosfery, takiej podniosłości tych świąt jak u nas.
    Ktoś powie że to pozbierane z różnych tradycji, niech będzie, ale jak to pięknie pielęgnowane w Polsce, trzymajmy tak, niech nikt nam tego nie odbierze, nie spłyci. Tak cieszyli się tymi świętami nasi przodkowie, rodzice, my za czasów dzieciństwa, dajmy też to naszym dzieciom, wnukom i przyszłym pokoleniom Polaków. To takie piękne i nasze.
  • ~kontakton
    (2011-12-24 10:30)
    O co tu chodzi?...o ten tramwaj co nie chodzi...
  • ~palikler
    (2011-12-24 10:32)
    świeta kośccielne dla ciemniaków najwyzszy czas je olac
  • ~jezus
    (2011-12-24 11:05)
    Tu chodzi o to kto ,kogo więcej zrobi w bambusa. i więcej wciśnie ciemnoty.
  • ~szary
    (2011-12-24 14:33)
    @ ~bekara2011-12-24 11:24
    Spróbuj zostać fachowcem w jakiejkolwiek profesji z lektury samych książek, filmów i internetu. Naucz się np. dobrze gotować z samej tylko książki kucharskiej czy stań się biegły(a) w sztukach walki z samych podręczników i filmów instruktażowych. NIEMOŻLIWE bez szkół, kursów, nauczycieli, mistrzów, instruktorów, ich pomocy objaśnień, wskazówek, ćwiczeń, treningów, itd, itp. Bez tego można co najwyżej zostać kiepskim amatorem w jakiejś dziedzinie. Nawet Einsteina najpierw ktoś musiał nauczyć czytania, liczb i tabliczki mnożenia. Z religią jest identycznie - bez nauczycieli jesteś tylko kiepskim amatorem.
  • ~bekara
    (2011-12-24 11:24)
    Kosciol katolicki pozbieral do jednego worka tradycje roznych ludow i wymieszal tak ,ze w wiekszosci nie wiadomo o co chodzi .Chodzilo o jak najwieksze zdobycie"dusz"by nad nimi zapanowac.Z tad mamy caly sortyment roznych swiat oraz nakazow,zakazow etc.Ten czas mija co widzimy na wlasne oczy.Jezus Chrystus potepial tradycje.Nawolywal natomiast do przestrzegania Jego slow(pouczen)ktore pochodzily od Jego Ojca.Do tego nie potrzeba zadnych powtarzanych bez sensu modlitw,ktore nie pomagaja w niczym.Biblia w ktorej zawarte jest Slowo Boze jest latwo dostepna.Zycze zwrocenia uwagi w tym kierunku.
  • ~kleryk
    (2012-01-01 09:46)
    ciemnota ,oszustwo o tym bożym narodzeniu ,tak nie było ,klechy musiały na czymś zrobić kase to i się urodził w żłobie a niedługo zmartwychwstanie.Ciemnota,średniowiecze.