Najlepszy stosunek trwa 13 minut!

KaWa | 2009-02-16 12:10 | Aktualizacja: 20:18
Udany nie zawsze znaczy długi

Udany nie zawsze znaczy długi (Fot. suninShutterstock.com / Inne)

W dzisiejszej popkulturze, w której jednym z ważniejszych motywów jest seks, obowiązuje stereotyp, że udany stosunek seksualny powinien trwać godzinami. Tymczasem, jak wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Penn State Erie, optymalna długość stosunku waha się od... 3 do 13 minut.

reklama


Naukowcy zapytali ponad 50 członków stowarzyszenia, które skupia psychologów, terapeutów i lekarzy zajmujących się tematyką seksu o to, ile trwa udany stosunek płciowy. Każda z osób, która wzięła udział w ankiecie, miała do czynienia z wieloma pacjentami.

Według ankietowanych udany stosunek trwa od 7 do 13 minut, „adekwatny” od 3 do 7 minut, „zbyt krótki” poniżej 3 minut. Zdaniem naukowców stereotyp, jakoby stosunek seksualny miał trwać godzinami, jest oderwany od rzeczywistości.

– Chcemy dostarczyć kobietom i mężczyznom prawdziwych danych dotyczących preferowanej długości stosunku i tym samym zapobiec rozczarowaniom i dysfunkcjom związanym z aktywnością seksualną – powiedział jeden z naukowców stojących za eksperymentem.

_____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Zawodowo sypiam z cudzymi mężami"
>>> "Nie każda 13-latka jest lolitką"

>>> Oto najpopularniejsze wymówki od seksu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama
zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

KaWa

Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 1
  • ~Oleńka2013-07-04 12:27

    Nasz stosunek trwa od 10 - do 30 minut , zależy to nastawienia i ile pozycji przerabiamy, jestem bardzo zadowolona ze swojego męża, na urlopie zwykle rano trwa to i nawet ponad 60 min. jest cudownym kochankiem i ma też się czy pochwalić 19cm i ta grubość, coś wspaniałego


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV