NA ŁYŻECZKI

Kochankowie leżą na boku, blisko siebie. Stykają się ciałami. Podobnie jak dwie leżące obok siebie łyżeczki. Taką pozycję przyjmują najczęściej pary mocno zakochane, które darzą się zaufaniem, przez kilka pierwszych lat trwania związku.

Wskazuje ona na silny pociąg seksualny i emocjonalną bliskość. Najczęściej facet leży z tyłu. Gdy jest odwrotnie, oznacza to, że mężczyzna nie chce być obrońcą, ale mieć święty spokój. Seks sprawia obojgu kochankom przyjemność, jest troszkę spokojniejszy, ale oparty na zaufaniu.

WAGA

Partnerzy leżą plecami do siebie, stykają się wyłącznie pośladkami. Oznacza to, że każde z nich idzie swoją drogą, a jednocześnie są mocno ze sobą połączeni. Ich seks obfituje w pieszczoty i czułości.

NOŻYCE

Partnerzy leżą obok siebie, nie dotykają się ciałami, ale od czasu do czasu muskają stopami. Najprawdopodobniej są po dużej kłótni i próbują ocieplić klimat. Być może skończy się pojednawczym seksem?

KANAPKA

Jedno z kochanków leży na drugim, oboje oddają się pieszczotom. Są wyłącznie dla siebie. Partner leżący na górze chroni swoją drugą połówkę. Ich seks jest satysfakcjonujący. Para ma do siebie zaufanie.

REWERS

Partnerzy leżą plecami do siebie, nie dotykają się. Oboje trzymają dystans - zarówno w związku, jak i w łóżku. Pieszczoty i seks nie znajdują się na liście ich priorytetów.

WĘZEŁ

Para leży blisko siebie, styka się piersiami. Obejmuje się z całych sił. To bardzo intensywna pozycja. Często występuje w związkach charakteryzujących się dużą namiętnością. Oboje kochankowie chcą być jak najbliżej siebie, a ich seks jest bardzo intymny. Na dłuższą metę istnieje jednak zagrożenie uzależnienia uczuciowego.

ANIOŁ STRÓŻ

On leży na plecach, ona na boku, odwrócona w jego stronę i przytulona do ramienia. Lub odwrotnie. Ułożenie takie oznacza potrzebę większej wolności niż w przypadku pozycji na węzeł, jednakże kochankowie mają do siebie pełne zaufanie. Ich związek jest pełen miłości i intymności. W seksie nie występuje u nich element rywalizacji. Partnerzy starają się uszczęśliwić siebie nawzajem.

BIEGUNOWO

On leży maksymalnie po lewej stronie łóżka, ona niemal spada z prawej. To nie jest dobry znak. Powody mogą być banalne, np. chrapanie partnera lub brak świeżego powietrza. Niewykluczone także, że pozycja ta oznacza potrzebę dystansu, czyli zwiastuje kryzys w związku.

PUŁAPKA WENUS

Partnerka obejmuje plecy mężczyzny i wtula się w niego. On "ucieka" ciałem, ona napiera. Prawdopodobnie mężczyzna pragnie niezobowiązującego seksu, a kobieta stałego związku.