Czy to możliwe, że kobiety mają problem z zachowaniem wierności? Wszystko wskazuje na to, że tak. Instytut Nauki w Hamburgu zaprosił na badanie 1103 kobiety, które zdradziły swojego partnera przynajmniej raz w życiu. Okazało się, że 67 proc. ankietowanych zdecydowało się na niewierność, bo nie mogły znieść nieudolności partnera w łóżku i braku przyjemności z seksu. Co więcej 58 proc. dowodziło, że seks pozamałżeński jest bardziej namiętny. Ale kobietom nie chodzi tylko o miłość cielesną. Aż 79 proc. pań przyznało się do długotrwałego romansu.

A co na to mężowie tych pań? 52 proc. "rogaczy" cierpi z powodu niewierności żony. Inni zadawalają się sporadycznym seksem ze swoimi partnerkami (15 proc. kobiet przyznaje się, że nadal uprawia seks z mężem) i udają, że nie ma problemu.

Ale są też tacy, którzy traktują jej zdradę jako jednorazowy wypadek przy pracy (10 proc.) lub bagatelizują sytuację mówiąc "znowu?" (41 proc).

Gdyby jednak wiedzieli, po czym poznać, że żona szykuje się na "skok w bok", na pewno by interweniowali. A to takie proste. 53 proc. kobiet przed wizytą u kochanka funduje sobie nowe perfumy, 43 proc. wybiera nową szminkę, a co piąta wkłada seksowną bieliznę.