Orgia vs. romantyczna kolacja, czyli jak marzą o seksie kobiety i mężczyźni

("Anales De Psicología") | 2012-07-23 12:27 | Aktualizacja: 12:27
O czym marzą kobiety i mężczyźni

O czym marzą kobiety i mężczyźni / Shutterstock)

Od dawna wiadomo, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Jednak hiszpańscy naukowcy stwierdzili właśnie, że i kobiety, i mężczyźni nie różnią się znacząco pod względem treści marzeń o seksie. Czyżby?

reklama


Eksperci przeanalizowali treść i częstotliwość fantazji seksualnych 2250 Hiszpanów i Hiszpanek, którzy, od co najmniej pół roku pozostają w heteroseksualnym związku.

Na tej podstawie doszli do wniosku, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni marzą o podobnych rzeczach. Przeważały fantazje dotyczące romantycznej i intymnej relacji erotycznej z ukochaną osobą.

Jednak badacze stwierdzili, że mężczyźni, tak jak się potocznie sądzi, rzeczywiście częściej tworzą scenariusze seksualne i częściej myślą o seksie.

Kobiety mają więcej fantazji romantycznych (kilka razy w miesiącu), mężczyźni od czasu do czasu marzą o nowych sytuacjach seksualnych, eksperymentowaniu, jak na przykład uczestniczeniu w orgii czy częstej zmianie partnerek seksualnych.

Naukowcy chcieliby w przyszłości zbadać, czy istnieje związek między posiadaniem pozytywnych, bądź negatywnych fantazji seksualnych a rzeczywistymi zachowaniami na tle seksu. Przypuszczają, że indywidualna postawa wobec marzeń erotycznych może być istotnym czynnikiem w rozwoju seksualnym.

Quiz

Co wiesz o seksualnych mitach?

Z raportów wynika, że większość Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Gdy jednak wejść w szczegóły, okazuje się, że wiedza na temat seksu nie jest tak powszechna i szeroka. Wydaje ci się, że wiesz wszystko na temat seksu? Rozwiąż test!

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »reklama
zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

("Anales De Psicología")

Źródło: PAP Life

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV