Wakacje to idealny czas na miłość - jak pokazują badania, tego zdania jest ponad 80 proc. ludzi. Piękna pogoda i urlopowy luz sprawiają, iż stajemy się bardziej spontaniczni i skłonni do zawierania nowych znajomości, które nierzadko kończą się gorącym romansem. Aż 60 proc. z nas przyznaje się, że przeżyło wakacyjną miłość! A do tego prawie połowa z nich twierdzi, że zdarzyło się to jej więcej niż raz.

Wakacyjne uczucie częściej dopada mężczyzn (68 proc.) niż kobiety (58 proc.). Znawcy tematu twierdzą jednak, że ta różnica nie istnieje. Panie są po prostu bardziej dyskretne i nie tak chętnie jak Panowie chwalą się swoimi miłosnymi przygodami. Zwłaszcza przed ankieterami…

Do wakacyjnych związków przyznają się przede wszystkim młodzi ludzie. Im więcej siwych włosów na głowie, tym wspomnienia o romantycznych przeżyciach bledsze. Widać upływający czas skutecznie zaciera wspomnienia o wakacyjnych przygodach z przeszłości lub wraz z wiekiem zmniejsza się tolerancja dla miłosnych wybryków - nawet własnych.

Do letnich skoków w bok mniej ochoczo przyznają się także zamężne panie i żonaci panowie. Być może nie chcą robić przykrości swojemu współmałżonkowi lub zostać posądzonym o zdradę. A takie podejrzenia wydają się w pełni uzasadnione. Ponad połowa z nas wierzy bowiem, iż zdrady małżeńskie najczęściej zdarzają się właśnie latem. Jest o tym przekonanych aż 58 proc. mężczyzn i 45 proc. kobiet. Czy ta spora różnica wynika z różnych doświadczeń w tej dziedzinie, do końca nie wiadomo. Jeżeli jednak tak, to ciekawe, czy były to doświadczenia zdradzanych czy… zdradzających.

Wakacyjna miłość wcale nie musi skończyć się wraz z odejściem lata i powrotem do domu. Aż 56 proc. z nas jest przekonanych, że takie uczucie może być początkiem bardzo udanego, trwałego związku. Co ciekawe, ta wiara jest znacznie silniejsza u mężczyzn (36 proc.) niż u kobiet (28 proc.). Czyżby Panowie byli jednak większymi romantykami niż Panie?