Jest zmysłowa, z seksapilem
Mężczyźni mówią o takiej kobiecie: gorąca. Ale nie powinna z tym przesadzać, by nie wzbudzić w partnerze poczucia zagrożenia, iż nie będzie w stanie jej zaspokoić. On czuje się komfortowo, gdy jest przekonany, że jego popęd seksualny choć trochę góruje nad jej temperamentem.

Zawsze gotowa
Idealną kochankę cechuje nieustająca gotowość - jest zawsze do dyspozycji mężczyzny. Kobiety zaniepokojone takimi oczekiwaniami powinien uspokoić fakt, że populacja mężczyzn z bardzo mocnym popędem płciowym nie jest duża. Przeważnie po kilku latach związku u większości panów potrzeby maleją.

Sama prowokuje
Wielu mężczyzn marzy o tym, by partnerka od czasu do czasu sama prowokowała do miłosnych igraszek - z własnej potrzeby, a nie po obejrzeniu filmu ze scenami erotycznymi czy po lekturze pikantnych tekstów. Jednak nie powinna całkowicie przejmować inicjatywy w inspirowaniu zbliżeń. Mężczyźni często źle reagują na taką presję.

Odwzajemnia pieszczoty

Część panów skarży się, że ich partnerki są w łóżku mało aktywne - nie odwzajemniają pieszczot, a w seksie oralnym najchętniej uczestniczą biernie. Idealna kochanka powinna zatem pieścić partnera, pobudzać jego penisa (najlepiej oralnie) i przejawiać inwencję w urozmaicaniu pozycji podczas stosunku.

Ustala właściwą kolejność

Daje odczuć mężczyźnie, że tylko z nim jest jej naprawdę dobrze. W porównaniu z poprzednimi partnerami on jest najlepszy, wspaniały i w ogóle naj... Absolutnie nie należy zwierzać się ze swojej udanej przeszłości seksualnej, a jeżeli już - bo np. on domaga się zwierzeń - lepiej powiedzieć: „To, co było, nie miało większego znaczenia, okazało się życiową pomyłką, dopiero w twoich ramionach poczułam się kobietą spełnioną”.

Ma orgazmy

To bardzo ważna cecha idealnej kochanki. Fakt, że wiele kobiet osiąga satysfakcję ze współżycia mimo braku orgazmu, nie ma dla mężczyzny dużego znaczenia. Orgazm jest dla niego dowodem, że sprawdził się w roli kochanka. Pojawia się tu pewien delikatny problem. Wiadomo, że wiele kobiet nabyło umiejętność osiągania orgazmu dzięki rozbudzeniu seksualnemu i doświadczeniom z poprzednich związków. Jeżeli kobieta bardzo łatwo dochodzi do szczytowania albo sama uczy partnera, co powinien robić, mężczyzna może być przekonany, że wchodzi na szlak przetarty przez poprzedników, a jego zasługi są niewielkie lub żadne. A to na pewno go nie ucieszy. Bardzo chciałby mieć świadomość, że właśnie z nim kobieta przeżywa orgazmy najlepsze, najgłębsze, nowe.

Jest wierna

Idealna kochanka nie zdradza, nie myśli o innych mężczyznach, nie prowokuje, nie uwodzi. Psychoanalitycy już dawno stwierdzili, że mężczyźni marzą o kobiecie łączącej w sobie cechy Penelopy (dla innych) i Messaliny (ale tylko w jego łóżku, wyłącznie dla niego i dzięki niemu). Tego typu oczekiwania mają też panowie żyjący w trójkątach - skrywana przed światem kochanka również ma być jednocześnie Penelopą i Messaliną, czekać cierpliwie, bez buntowania się i okazywania niezadowolenia z tej niezbyt dla niej komfortowej sytuacji.

Zawsze atrakcyjna

Tu znów pojawia się pewna subtelność: wiele kobiet dba o linię i wygląd kierując się własnymi kryteriami, a nie oczekiwaniami partnera. Bardziej liczy się dla nich obowiązująca moda i opinie koleżanek. A w mężczyźni często bywają niezadowoleni np. z tego, że partnerka przebiera miarę w odchudzaniu się. Panie zazwyczaj odpowiadają, że muszą wyglądać tak, aby dobrze się z tym czuć. Tymczasem idealna kochanka stara się podobać przede wszystkim swojemu mężczyźnie.

Trafia do serca

Różnie jest to rozumiane przez mężczyzn - idealna kochanka często okazuje czułość, przez co wyzwala u ukochanego ukryte pokłady łagodności i romantyzmu. Potrafi przekonać, e jest on kimś ważnym w jej życiu, najlepszym z jej dotychczasowych mężczyzn, najbardziej kochanym.