Ślub ma sens, gdy:

1. Jesteś zakochana
Mimo że miłość nie powinna być jedynym powodem, dla którego decydujesz się wyjść za mąż, jest powodem wystarczającym. To najważniejszy czynnik każdego udanego związku.

2. Jesteście zaangażowani w Wasz związek
Kiedy czujesz, że Ty i Twój partner chcecie spędzić ze sobą całe życie i gdy w mig odgadujecie swoje myśli i uczucia, Wasze małżeństwo ma szansę być udane.

3. Planujecie założenie rodziny
Jeśli oboje marzycie o dziecku i wspólnym domu, to znak, że jesteście gotowi na wspólne życie.

4. Czujecie, że to właściwy moment
Od dłuższego czasu jesteście w związku. Nie macie wątpliwości co do swoich uczuć, a ślub uważacie za kolejny, naturalny etap na drodze wspólnego życia.


Ślub nie ma sensu, gdy:

1. Chcesz "ubezpieczyć" Wasz związek
Jeśli nie czujesz się bezpiecznie i boisz się, że Twój mężczyzna może Cię zostawić, małżeństwo nie rozwiąże tego problemu. Po ślubie będzie Wam tylko trudniej się rozstać.

2. Boisz się zostać sama
Niektóre kobiety wychodzą za mąż w obawie przed samotnością. Małżeństwo zbudowane na takim fundamencie nigdy nie będzie udane. Pamiętaj, że będąc sama, masz szansę spotkać wymarzonego mężczyznę, z którym będziesz szczęśliwa. Pozbawisz się tej możliwości, gdy wyjdziesz za mąż za niewłaściwego człowieka.

3. Marzysz o dziecku
Przekroczyłaś trzydziestkę i czujesz, że najwyższa pora na posiadanie własnego maleństwa? To normalne, ale pamiętaj, że musisz stworzyć dziecku szczęśliwy dom. Gdy nie jesteś pewna, czy kochasz jego potencjalnego ojca, skazujesz je na smutne życie.

3. Śnisz o wielkim weselu
Biała sukienka, prezenty, tłum zachwyconych gości - brzmi pięknie, ale trwa tylko moment. Po weselu zaczyna się normalne życie, pełne wzlotów i upadków. Jeśli chcesz, by było szczęśliwe, musisz mieć u boku mężczyznę, którego kochasz.

4. Chcesz zrekompensować sobie niepowodzenia w poprzednim związku
Twoje ostatnie małżeństwo skończyło się rozwodem albo chłopak zostawił Cię po pięciu latach wspólnego życia. Chcesz jak najszybciej udowodnić sobie i innym, że wszystko z Tobą w porządku i potrafisz zbudować trwały związek. Decyzja o małżeństwie podjęta w takiej sytuacji byłaby wielkim błędem.

Źródło: BBC