Od czasu wydania "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej - pierwszej encyklopedii seksu Polaków z 1976 r. - przeszliśmy rewolucję! Seks przestał być tabu, swobodnie o nim mówimy, żartujemy, bywamy w sex shopach, a ze stron kolorowych gazet patrzą na nas figlarnie nagie dziewczyny...

Zamiast więc zadręczać się "co z nami nie tak", trzeba starać się urozmaicić swoje życie seksualne. Nigdy nie dawajcie za wygraną! A poza długo oczekiwanym potomstwem doczekacie się także wielu rozkosznych uniesień.
Pozycja biurkowa
Ten wariant pozycji, zwanej ginekologiczną, jest idealny do sprawdzenia w każdym biurze. Bo kto powiedział, że ludzie z fantazją nie mogą się kochać w biurze? Mogą! A jak? A tak: kobieta siedzi na krawędzi biurka i obejmuje udami biodra partnera, który stoi. W tej pozycji partnerka może wreszcie przełamać opory i pokazać swoje ciało.Miłosne emu
Pozycję zakochanych strusiów emu można wykorzystać na przykład w publicznej toalecie. Przy takim układzie ciał kobieta pochyla się tyłem do mężczyzny, lekko rozchylając nogi. Za punkt podparcia może jej posłuyć umywalka lub w domowej łazience... pralka. W takim miejscu kochankowie nie mają zbyt wiele czasu na igraszki, a ta pozycja umożliwia im szybkie osiągnięcie orgazmu.
Namiętny wąż
Pozycja idealna dla bardzo wygimnastykowanych kobiet. Partnerka odchyla się tak, żeby jej głowa znalazła się między nogami mężczyzny, a ręce na jego stopach. W tej pozycji partner ma wolne ręce, dzięki czemu ma możliwość pieścić partnerkę, tam gdzie ona lubi i on też...
Bambus

Partnerka podnosi jedną nogę ponad plecami partnera i opiera o jego ramię. W tym czasie mężczyzna podciąga jedno kolano do boku pośladka partnerki. Po chwili partnerzy zmieniają nogi i tak do skutku.Małpki

Oryginalna pozycja dla spragnionych doznań partnerów. Mężczyzna leży na plecach z uniesionymi nogami. Kobieta siada na jego pośladkach. Oparciem dla niej są uniesione nogi partnera.
Amazonka
Podniecający wariant pozycji siedzącej dla bardziej aktywnych pań. Kobieta siedzi na mężczyźnie. Obejmuje go za szyję. Zwiesza obie nogi po jednej stronie nóg partnera.
Krab
Mężczyzna leży na plecach ze złączonymi nogami, a kobieta siada na jego brzuchu, opierając się dłońmi o jego ramiona, a stopami o łóżko. Kochanek ma dostęp do całego jej ciała. Może pieścić wszystkie erogenne strefy kobiety - szczególnie brzuch, plecy i piersi. Ale to partnerka decyduje o przebiegu aktu i intensywności doznań.
Strzała Amora

Wymaga od partnerów dużej sprawności, ale niektórzy faceci to uwielbiają! Partnerka leży na plecach z rozchylonymi nogami i uniesionymi biodrami. On, pochylony do przodu, unosi od dołu jej pośladki. Panów ekscytuje możliwość obserwowania podczas aktu ciała partnerki. Przy tej pozycji widoczne są piersi kobiety, szyja i twarz.
Pozycja misjonarska
Jedna z najpowszechniejszych pozycji. Dominuje mężczyzna. Partnerka leży na plecach z rozsuniętymi nogami, a partner na niej, podtrzymując swój ciężar na kolanach i łokciach. Kochankowie są bardzo blisko. Mogą swobodnie na siebie patrzeć, całować się i szeptać. A to niezwykle ważne dla większości kobiet, którym bliskość fizyczna i możliwość przytulenia się sprawia ogromną przyjemność. Pozycja ta umożliwia bezpośredni, fizyczny kontakt miejsc najwrażliwszych erotycznie: wzgórków łonowych, okolic brzucha i piersi. No i podoba się paniom, którym jeszcze brak śmiałości do łóżkowych ekscesów.
Bogini

Kobieta siada na siedzącym mężczyźnie, obejmuje nogami jego tułów. To jedna z najbardziej intymnych pozycji. Umożliwia wzajemną obserwację zachowań, pocałunki i rozmowę. Mężczyzna ma swobodny dostęp do piersi kochanki, które są jednym z najbardziej erogennych punktów na ciele kobiety. A ponieważ są na wysokości jego ust, może je całować.Pozycja boczna - orzeł

W tej pozycji partnerzy leżą na boku, twarzami są zwróceni do siebie. Kobieta obejmuje nogami biodra partnera. Kochankowie mogą eksperymentować, próbując znaleźć najbardziej podniecające ułożenie ciał. Pozycja ta dzięki głębokiej penetracji zalecana jest parom, które starają się o potomstwo.

Kowadełko
Partnerka leży na plecach z podkurczonymi do klatki piersiowej kolanami i opartymi na ramionach partnera stopami. Ze względu na głębokość penetracji pozycje tę poleca się parom w celu zapłodnienia.