Leżysz na plaży, obok ciebie opala się przystojny nieznajomy. Czujesz, jak jego ręka wędruje po Twoim brzuchu. Jest Ci miło i błogo, ta chwila mogłaby trwać wiecznie. Ale nagle uświadamiasz sobie, że przecież jesteś mężatką i… budzisz się przerażona. Oddychasz z ulgą, że to był tylko sen, ale masz wyrzuty sumienia, że w ogóle takie myśli, nawet nieświadomie, przychodzą ci do głowy. Spokojnie - nie ma się czego wstydzić ani żałować. Erotyczne fantazje - na jawie czy we śnie - są rzeczą zwykłą. To po prostu projekcje Twoich ukrytych pragnień i potrzeb.

Ten sam, ale inaczej
Najczęściej marzymy o seksie z własnym partnerem. Ale w snach ukochany zmienia się w wulkan energii albo romantycznego kochanka. Czasem też rozważamy inne pozycje erotyczne. Jeżeli zdarza Ci się zastanawiać nad np. miłością francuską - nie wstydź się tego. To tylko znak, że jesteś otwarta na nowe propozycje. A odrobina urozmaicenia w łóżku na pewno dobrze zrobi waszemu związkowi!

Jestem niegrzeczna…
Większość pań uważa, że kobiecie nie wypada prowokować mężczyzn, flirtować. Zwykle więc tego nie robimy, ale… Czasem masz ochotę kupić skąpą koronkową bieliznę, przeżyć ze swoim partnerem namiętny seks na kuchennym blacie czy zaszokować go wyrafinową grą miłosną. Niestety, stereotyp niewinnej kobiety jest zbyt silny i po prostu wstydzimy się okazać odrobinę perwersji nawet w stosunku do własnego partnera. A szkoda, bo to nic złego…

Seks z byłym partnerem
Fantazje na temat tych, którzy nas porzucili. O, to bardzo lubimy. W wyobraźni możemy się zemścić za wszystkie zniewagi. On kompletnie traci dla nas głowę, a my go odtrącamy! Często odtrącamy też i tego, którego wcześniej same porzuciłyśmy. Tak czy inaczej - nasz były nawet w snach przegrywa z kretesem! I jest to dość podniecające…

W egzotycznej scenerii
Szum morza, zapach pomarańczy i kokosów, delikatny plusk idealnie przezroczystej wody i leniwe ciepło… Jednym słowem miłość na tropikalnej wyspie. Egzotyczna sceneria, tak odmienna od otaczającej na co dzień oraz gorące słońce działają pobudzająco nie tylko na wyobraźnię…

Z kilkoma naraz
To typowy kobiecy sen! Nie chodzi w nim o sam seks, lecz raczej o uwielbienie, zachwyt, jaki wzbudzamy u płci przeciwnej. Jest to rodzaj udowodnienia sobie (i partnerowi), że jesteśmy atrakcyjne. O seksie grupowym śnią kobiety, które w życiu codziennym dostają zbyt mało wyrazów uznania i komplementów.

Dziki i brutalny…
Chcemy być zniewolone, czuć przewagę mężczyzny, wiedzieć, że może zrobić z nami wszystko… Oczywiście wszystko to, na co mu pozwalamy! Dlatego o ile w życiu nie lubimy i nie tolerujemy przemocy, o tyle w fantazjach owszem. To bowiem my decydujemy, do jakiego stopnia nasz wyimaginowany partner może się posunąć. Aby jednak urzeczywistnić tę fantazję, musimy mieć pełne zaufanie do swojego partnera. To marzenie jest typowe dla pań, które obarczone są na co dzień zbyt wieloma obowiązkami i dużą odpowiedzialnością za innych.

Rycerz na białym koniu
Nieznajomy, który obdarowuje nas kwiatami i prezentami, okazuje uwielbienie, a jednocześnie nie śmie przekroczyć pewnej granicy, traktuje nas jak ideał, ucieleśnienie piękna i istotę eteryczną. W głębi serca jesteśmy marzycielkami i stale szukamy romantycznych uniesień.

Ponętny gwiazdor
Widząc w telewizji Mela Gibsona czy Hugh Granta, stwierdzasz, że są sexy… I natychmiast wstydzisz się tych myśli, ukradkiem zerkasz na partnera, czy aby ich nie usłyszał. Nie martw się - byłoby dziwne, gdyby widok ładnego męskiego ciała na ciebie nie działał!

Niewolnik na życzenie…
Zabiegane, zapracowane, często uzależnione finansowo od swoich partnerów, czasem mamy ochotę uciec do innego świata, w którym to my rządzimy! Dlatego czasem zdarza nam się marzyć - nawet na jawie - o mężczyźnie całkiem od nas uzależnionym, który gotów spełnić każde nasze pragnienie… Niektóre panie marzą jeszcze o tym, że ich własny partner zmienia się w uległego wielbiciela lub np. szef zupełnie traci dla nich głowę z miłości. Ta fantazja odzwierciedla naszą potrzebę bycia zauważoną i chęć rządzenia.

Z inną…
Czasem śni nam się seks z kobietą. To nie znaczy, że mamy skłonności homoseksualne! To raczej sygnał, że brakuje nam zwykłych pieszczot, znak, że partner za małą wagę przywiązuje do naszych potrzeb, nie zna mapy kobiecego ciała i lekceważy grę wstępną.


Opr. na podst. "Pani Domu"