Złote zasady jednodniowej głodówki

| Aktualizacja:
X

Francuzki głodują podobno jeden dzień w tygodniu, ale spędzają go w łóżku, by uniknąć zbytniego wydatku energii. Jeśli masz taką możliwość, spróbuj zafundować sobie jednodniową głodówkę, dla tak zwanej zdrowotności. Poczujesz się lżejsza, zdrowsza i ładniejsza. Sprawdź tylko, czego ci w tym dniu absolutnie nie wolno.

Jednodniowa głodówka to znakomity sposób na oczyszczenie się z toksyn i na odzyskanie dobrego samopoczucia. Układ pokarmowy bywa "zamulony" tym, co codziennie do niego wprowadzasz, więc krótka abstynencja jest znakomitym pomysłem.
Oto kilka złotych zasad przeprowadzania głodówki:

*Pij: absolutne minimum to 2,5 - 3 litry niegazowanej wody. Soki owocowe to nie jest zbyt dobry pomysł, dostarczają bowiem ok. 10 % węglowodanów, a ich porzyswajanie może w tym czasie przeszkadzać w osiągnięciu efektu.

* Leż: nie dosłownie, ale na pewno zrezygnuj z załatwiania ważnych spraw czy forsownego treningu. Możesz iść na spacer, ale na siłownię czy aerobik raczej nie. Poleż - niezbyt długo, bez wyrzutów sumienia połóż sobie na twarz maseczkę.

* Nie za często: staraj się nie przesadzać z głodzeniem. Jednodniowe powstrzymywanie się od jedzenia nie powinno być częste, najwyżej raz na dwa tygodnie. Pamiętaj, że nie powinnaś głodować w okresie przesilenia, np. wiosennego, ani w momencie, gdy czujesz się osłabiona.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
    Powered by ContentStream