Gdy za oknem szczypie mróz i wieją mroźne wiatry skóra potrzebuje kremu ochronnego. Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach na zmianę z mroźnym, ostrym powietrzem na zewnątrz powoduje przesuszenie i podrażnienia cery. By temu zapobiec, warto na zimę zaopatrzyć się w silnie nawilżający krem, który będziemy stosować na noc oraz tzw. krem zimowy przeznaczony na dzień.

Ten pierwszy wyrówna straty wilgoci spowodowane przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, ten drugi zaś złagodzi skutki zderzenia z zimnym powietrzem - natłuści oraz dzięki wysokim filtrom UV (najlepiej powyżej 25) ochroni cerę przed niszczącym działaniem promieni słonecznych, które zimą także opalają i szkodzą skórze.

Kremy zimowe zawierają m.in. glicerynę, która spowalnia wyparowywanie wody ze skóry, witaminy E, C i B, które pobudzają metabolizm komórek, sprawiając, że te skuteczniej bronią Cię przed mrozem, a także ceramidy, które "cementują" komórki, tworząc z nich skuteczny mur dla szkodliwych czynników zewnętrznych.

1. Intensywnie nawilżający krem Dove, ok. 5 zł/75 ml
2. Krem ochronny SPF 8 do pielęgnacji każdego rodzaju skóry w okresie zimowym, Kolastyna, 10 zł/50 ml
3. Krem do twarzy SPF 20 zabezpieczający przed mrozem, wiatrem i zmianami temperatury, Lirene, ok. 16 zł/50 ml
4. Krem do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu z wyciągiem z oczaru wirginijskiego Floderm, Poznańskie Zakłady Zielarskie "Herbapol", ok. 8 zł