1. Wspiera kręgosłup

Pływanie nie tylko odciąża kręgosłup, ale jednocześnie wzmacnia mięśnie grzbietu, które go podtrzymują. Woda skutecznie amortyzuje ruchy, a dzięki temu, że stawia łagodny opór, możemy bez narażania się na kontuzję, ćwiczyć mięśnie. Właśnie tę formę aktywności szczególnie zalecają lekarze jako element rehabilitacji – przebywanie w wodzie pozwala zdecydowanie zmniejszyć nasze dolegliwości bez jednoczesnego niepotrzebnego obciążania organizmu. O pływaniu powinny pamiętać zwłaszcza osoby, które prowadzą siedzący tryb życia.

Reklama

2. Przyspiesza metabolizm

W czasie pływania, pokonując opór wody, wzmacniasz oraz budujesz masę mięśniową. To zaś sprawia, że Twój metabolizm znacznie przyspiesza, a kalorie spalasz nie tylko podczas treningu, ale jeszcze długo po nim.

3. Spala tłuszcz

Reklama

Ćwiczenia w wodzie to największy sprzymierzeniec w walce z niechcianym tłuszczykiem. Opór wody jest większy niż powietrza, dlatego każdy ruch w niej wykonywany wymaga znacznie większego wysiłku niż ten sam wykonany na zewnątrz. Podczas godzinnego treningu możesz spalić nawet 600 – 800 kcal.

4. Redukuje „skórkę pomarańczową”

Reklama

Podczas pływania woda działa jak masaż, który poprawia ukrwienie skóry oraz sprawia, że staje się jędrna i elastyczna. Pływaj regularnie 3 razy w tygodniu, a cellulit zacznie znikać w mgnieniu oka!

5. Nie nadwyręża portfela

Kostium, czepek, okularki i ręcznik to podstawowe akcesoria, których potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z pływaniem oraz walkę o zdrowie i figurę.

6. Poprawia samopoczucie

Podobno pływacy są najbardziej zrelaksowanymi sportowcami. Woda wspaniale wpływa nie tylko na ciało, ale i na umysł. Pływając, uspokajamy się, zapominając o troskach dnia codziennego. Ciało, choć wykonuje wysiłek, jednocześnie się odpręża.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów Decathlon.