Gdy za oknem pojawia się śnieg i mróz, każde wyjście na dwór wystawia naszą skórę na ciężką próbę. Pamiętaj, że zimą możesz również wyglądać kobieco i czuć się bosko. Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie skóry w tym trudnym okresie. Jak o nią dbać? Radzi Ania Lewandowska, ambasadorka marki Gillette Venus.

Rada 1. Zadbaj o dietę

Większość z nas zimą skupia się na zewnętrznej pielęgnacji skóry, zapominając o tym, że równie ważne dla zdrowej skóry jest odżywianie. Choć zimowa aura sprzyja kulinarnym grzeszkom, pohamuj apetyt – to co jesz naprawdę ma znaczenie! Dlatego ja w tym czasie staram się wzbogacić dietę w produkty bogate w Omega 3, 6, 7 i 9. Orzechy i awokado dostarczą odpowiednich składników odżywczych, które korzystnie wpływają na wygląd skóry.

Rada 2. Ćwicz regularnie

Zimą często zapominamy o regularnym ćwiczeniu, a nasza motywacja drastycznie spada. Pamiętajmy jednak, że ćwiczenia również mają wpływ na wygląd skóry. Podczas wysiłku fizycznego, zwiększa się przepływ krwi, dzięki czemu cera nabiera świeżego blasku i staje się miękka i delikatna. W tym czasie polecam także sporty zimowe, np. jazdę na łyżwach, która okazuje się świetnym treningiem aerobowym.

Rada 3. Nie unikaj golenia

Wiele kobiet zimą goli nogi rzadziej, obawiając się większego zaczerwieniania i podrażnienia skóry. Natomiast częste golenie odpowiednią maszynką może w rzeczywistości pomóc poprawić wygląd skóry w tym trudnym okresie. Dla mnie golenie nóg zwykłą maszynką jest lepsze i wygodniejsze, niż inne metody depilacji. Maszynka delikatnie złuszcza skórę, usuwając warstwę martwego naskórka, dzięki czemu poprawia wygląd skóry, a moje nogi stają się gładkie i delikatne.

Rada 4. Nawilżaj skórę

Podczas zimowej pielęgnacji nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu skóry. Zwracaj szczególną uwagę na to, żeby kosmetyki, których używasz pomagały, a nie powodowały dodatkowy ból, pieczenie, czy swędzenie. Jeśli twoja skóra szczypie i jest wiecznie zaczerwieniona, zapomnij o „ciężkich” kosmetykach. Poszukaj produktów na bazie roślinnej, zawierających przeciwutleniacze i witaminy. Najważniejsza zasada – karm skórę tak jak swoje ciało – dostarczaj tylko zdrowych i naturalnych składników, które mają korzystny wpływ zarówno na wygląd jak i samopoczucie. Dodaj te proste wskazówki do codziennej rutyny, aby wygładzić skórę i przygotować ją na pierwszy dzień wiosny!