Magnetyzuj spojrzeniem!

Duże oczy to jeden z najbardziej pożądanych atrybutów kobiecej urody. Karnawałowy makijaż oka powinien być wyrazisty, najlepiej z dodatkiem połyskujących refleksów. Dozwolone jest w nim praktycznie wszystko – od wyrazistych odcieni fioletu i grafitu, aż po kolory pistacjowe, oliwkowe i złote oraz szalone, wzbogacane świecącymi drobinkami. Przed nałożeniem cienia na powiekę, pamiętaj, aby jasny kolor zaaplikować pod łuk brwiowy. Delikatnie pomaluj też dolną powiekę, natomiast ciemniejszym cieniem podkreśl linię rzęs. Aby rozświetlić spojrzenie, wewnętrzny kącik oka pomaluj bardzo jasnym kolorem. Dopasowanie cieni powinno akcentować kolor oczu, dlatego warto zastosować zasadę lekkich kontrastów. Oczy w kolorze jasnego błękitu lub szare podkreśl jasnym różem, stonowanymi odcieniami szarości i niebieskiego oraz srebrem. Do zielonych tęczówek stosuj przede wszystkim odcienie brązu, granatu, fioletu. Z kolei ciemno-brązowe oraz piwne oczy będą doskonale wyglądały niemal z każdym odcieniem.

Olśnij rzęsami!

Wyrazistość oka zapewnią perfekcyjnie wytuszowane rzęsy. Makijaż karnawałowy powinien być odważny, dlatego nie bój się efektu sztucznych rzęs - użyj tuszu, który maksymalnie wydłuży i pogrubi twoje rzęsy. Dla efektu optycznego powiększenia oczu, staranne nałóż go w zewnętrznych i wewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj, aby rozprowadzić maskarę na całej długości rzęs, wyciągając je ku górze. Odczekaj kilka sekund i nałóż drugą warstwę, tym razem rozczesując rzęsy zygzakowatym ruchem.

Przyciągnij ustami!

Idealne usta w sezonie karnawałowym są mocno podkreślone i błyszczą kryształowymi drobinkami. Wybierz błyszczyk, który nie tylko nawilży usta, ale tez optycznie je powiększy i nada fantastyczny połysk. Jeśli wolisz szminkę, pamiętaj, aby pierwszą warstwę koloru rozprowadzić od centralnej części ust w kierunku kącików, a także w stronę górnego brzegu ust. Aby zwiększyć trwałość makijażu, delikatnie odciśnij usta na chusteczce higienicznej, a następnie nałóż drugą warstwę koloru. Na zakończenie wyrównaj brzegi za pomocą korektora naniesionego specjalnym pędzelkiem i pudru do twarzy.

Na zakończenie: matuj i błyszcz

Aby makijaż utrzymał się na skórze twarzy maksymalnie długo, pamiętaj o nałożeniu pudru matującego, co zapobiegnie świeceniu się skóry. Na koniec muśnij kości policzkowe rozświetlaczem i ciesz się doskonałym wyglądem oraz szampańską zabawą karnawałową do samego rana.

Podziękowania za przygotowanie materiału dla Agito.pl.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!