Na cienie pod oczami skarży się co druga kobieta po 30 roku życia. Do tej pory rozwiązaniem było krycie cieni grubą warstwą korektora. Problem ten pomaga rozwiązać medycyna estetyczna. Po dziewięciu latach badań w Polsce debiutuje preparat Teosyal Redensity II.

Reklama

Ciemna skóra pod oczami sprawia, że spojrzenie robi się smutne, a twarz wygląda na zmęczoną, nawet po 12-godzinnym śnie. Jedną z głównych przyczyn tego problemu jest bardzo cienka skóra pod oczami. Naskórek ma niewiele gruczołów łojowych, a włókna kolagenowe i elastynowe są w tym miejscu słabe. Jeżeli mamy płytko położone i szerokie naczynia krwionośne, to naskórek nie jest w stanie ich "zakryć".

- Z wiekiem zanika także naturalnie występująca pod oczami podściółka tłuszczowa. Cienie pod oczami są przez to jakby wklęsłe, cały obszar pod oczami zapada się (tzw. dolina łez), co potęguje wrażenie zmęczonego spojrzenia - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, która jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce stosuje preparat.

Żel na bazie kwasu hialuronowego podany śródskórnie w miejsce zasinienia wypełnia zapadnięcia pod oczami niczym higroskopijna poduszka.

- Płynny żel nie pęcznieje po wstrzyknięciu, ale w sposób kontrolowany chłonie wodę i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma więc problemu grudek i nierówności - wyjaśnia dermatolog estetyczna.

Reklama

Preparat stosuje się przede wszystkim do likwidacji cieni, które są efektem zapadnięcia tkanek podporowych w okolicach oczodołu (dolina łez). Nie jest on przeznaczony do walki z zasinieniami, które są wyłącznie efektem zmian pigmentacyjnych. Nie zaleca się go przy workach pod oczami i zastojach limfatycznych.

- Dziś już nie mamy jednego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego stosowanego dla każdej partii twarzy. Nowoczesna medycyna estetyczna zmierza w stronę specjalizacji. Każdy produkt jest tak zaprojektowany w laboratoriach medycznych, by idealnie rozwiązywał konkretny problem. Jego konsystencja, usieciowanie, składniki dodatkowe mają wpływ na pożądany efekt - wyjaśnia ekspert.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!