Niby rzucają zalotne spojrzenie zza ramienia, a tak naprawdę pokazują swój największy atut - pięknie wyrzeźbione plecy. Aktorkom Naomi Watts, Evie Mendes i Carmen Elektrze dyskretny obrót na palcach stóp wystarczył, by fotoreporterzy uchwycili ich suknie z wycięciem z tyłu.


Naomi Watts Carmen Electra

Kiedy warto założyć "gołą" suknię?


Wtedy, kiedy masz pewność, że podczas uroczystego przyjęcia lub przemówienia będziesz stała częściowo odwrócona do rozmówców. Taką zasadą kierują się wszystkie panny młode. W kościele goście oglądają je z tyłu, dlatego suknie ślubne często są skąpe na plecach, a zabudowane przy dekolcie. Bo przecież nic tak nie kusi mężczyzn, jak zgrabnie wygięta kibić kobieca.

Trwałe oczyszczanie

Skóra na plecach ma naprawdę niełatwe życie. Długie miesiące spędza w ukryciu, a latem, przy pierwszej odsłonie, łatwo przypiec ją na słońcu. Często bywa zanieczyszczona i sucha. Dlatego zabiegi pielęgnacyjne zacznij od oczyszczenia, na przykład za pomocą glinki, którą najlepiej rozmieszać z oliwą, by od razu dokładnie natłuścić przesuszoną skórę.

Nawilżenie non stop

Kosmetyki mogą jedynie pomagać komórkom, stymulując je do spalania tłuszczu. Jeżeli jednak zgromadziły się na plecach niechciane wałeczki, nie ma rady - trzeba solidnie poćwiczyć lub… pomóc sobie, wybierając specjalny zabieg w gabinecie. Staraj się także nie dopuszczać do przesuszenia tej delikatnej i wrażliwej partii ciała.
Preparaty, które w domu pomogą Ci utrzymać plecy w dobrej kondycji, powinny mieć działanie ujędrniające, nawilżające i przeciwdziałać starzeniu się skóry.

1. Ujędrniający i modelujący ciało balsam z opalizującą perłą, Bielenda, ok. 13 zł
2. Balsam do suchej skóry, Dove, ok. 14 zł
3. Pielęgnujący olejek pod prysznic, Nicea, ok. 10 zł
4. Balsam do ciała spowalniający starzenie skóry, Dax Cosmetics, 12 zł
5. Ujędrniający balsam do ciała, Dove, 25 zł
6. Balsam ujędrniający z koenzymem Q10, Nivea, ok. 12 zł
7. Balsam-mus modelujący, Lirene, ok. 18 zł