Tym bardziej, że wcale nie musisz ćwiczyć w zamnkniętej, dusznej sali. Jogę najlepiej praktykuje się na świeżym powietrzu.

Coraz częściej w polskich, zielonych parkach można zobaczyć grupy ludzi wykonujących w skupieniu poszczególne asany. Pozycje te energetyzują całe ciało, wzmacniają i rozluźniają mięśnie, uruchamiają stawy, utrzymują w zdrowiu narządy wewnętrzne oraz poprawiają naszą wytrzymałość.

Ćwicząc pamiętaj, że najważniejszy jest oddech. Nabieraj i wypuszczaj powietrze nosem. Podczas wydechu, wydawaj z siebie dźwięki przypominające chrapanie, tak by odczuwać drganie w krtani.

Zanim jednak wybierzesz się na zajęcia musisz przygotować odpowiednią garderobę. Będą Ci potrzebne wygodne spodnie oraz bawełniany top. Pamiętaj też żeby zabrać ze sobą cieplejszą bluzę, która przyda się podczas relaksu. Nie zapomnij też o antypoślizgowej macie.

Przed sesją nie przesadzaj z kosmetykami. Intensywne zapachy mogą przeszkadzać innym uczestnikom zajęć. Możesz za to posmarować usta nawilżającym basanem, żeby nie spierzchły Ci podczas głębokich oddechów.

Galeria ubrań i akcesoriów, które przydadzą się początkującej jogince

1. Bawełniane spodenie, Adidas, ok. 170 zł
2. Krótka bluza z kapturem, Adidas, wzór
3. Jasnozielony top, Gatta, 19,90 zł
4. Plecaczek na ubrania do ćwiczeń, Puma, 19 zł
5. Klapki japonki, Esprit, ok. 90 zł
6. Fioletowe spodnie ze ściągaczem zaprojektowane przez Stellę McCartney, Adidas, wzór
7. Torba na rzeczy, Esprit, 36 zł
8. Morelowa bluza z golfem, Adidas, wzór
9. Opaska podtrzymująca włosy, Esprit, ok. 18 zł
10. Balsam nawilżający do ust, Nivea, 8 zł
11. Odświeżająca woda termalna, Avene, 40 zł
12. Granatowa koszulka bez rękawów, Gatta, 39,90 zł
13. Mata do ćwiczeń, Adidas, wzór