Bob to fryzura ponadczasowa - od lat nosi ją naczelna amerykańskiego "Vogue". Paź nie pasuje jednak do każdego typu urody. Zalecana jest raczej kobietom o trójkątnych, pociągłych twarzach ze szpiczastą brodą (taką jak Posh Spice). Powinny jej natomiast unikać kobiety o pucołowatych policzkach, ponieważ uczesanie optycznie zaokrągla twarz.

Jakie są zalety tej fryzury? Pozbędziesz się zniszczonych końcówek i nie będziesz musiała tracić dużo czasu na poranne czesanie. Bob to fryzura łatwa w utrzymaniu. Wiele zależy jednak od strzyżenia. Dlatego lepiej wybierz dobrego fryzjera. Będzie on musiał bowiem obciąć Twoje włosy warstwowo, a to nie jest taka łatwa sztuka. Żeby uczesanie było zawsze puszyste - pasemka pod spodem muszą być krótsze od tych na wierzchu. Potem wystarczy już tylko niewielka ilość pianki do układania i szybkie suszenie na grubą szczotkę.

By włosy nie traciły blasku (matowy Bob to już nie to samo), należy regularnie stosować odżywki nawilżające. Raz na tydzień warto również zaaplikować silnie działającą maskę regenerującą. Jeśli chcesz, żeby Twój Bob nigdy nie tracił formy i fasonu, konieczne będzie co miesięczne podcinanie odrośniętych końcówek.

Uczesanie na Boba wcale nie jest monotonne. Na wieczór możesz zakręcić sobie seksowne loki lub zaczesać włosy na żel gładko do tyłu.

Galeria kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji i układania fryzury:

1. Balsam wygładzający, bez spłukiwania, Pantene, ok. 16 zł
2. Lakier dodający objętości, Schwarzkopf, 18 zł
3. Gruba szczotka do układania, Top Choice, 15,90 zł
4. Szampon wzmacniający, Nivea, ok. 8 zł
5. Algowa maska regenerująca, Bielenda, 15,50 zł
6. Szampon do włosów suchych i zniszczonych, Clairol, 10 zł
7. Pianka zapobiegająca puszeniu się włosów, Shockwaves, 14,50 zł
8. Suszarka z funkcją szybkiego suszenia, Philips, ok.100 zł
9. Odżywka chroniąca przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, Oriflame, ok. 9 zł