PACHY BEZ PODRAŻNIEŃ

Tradycyjne maszynki odchodzą do lamusa, mimo że te przeznaczone dla kobiet są coraz bardziej dopasowane do kształtu ciała, mają coraz doskonalsze, niekaleczące ostrza, a także paski z preparatem nawilżającym skórę. Jednak coraz częściej wybieramy to, co wygodniejsze w użyciu i bezpieczne, a więc maszynki elektryczne. Większość nowoczesnych maszynek wyposażono już w podwójną głowicę, która dopasowuje się do kształtu ciała lub w golącą siateczkę, która nie podrażnia skóry i skutecznie zapobiega wrastaniu włosków. Jeśli chcesz mieć dwa w jednym, godny zauważenia jest depilator Rowenta z nakładką do golenia, posiadający nawiew chłodnego powietrza, które jednocześnie łagodzi ból i podrażnienia związane z usuwaniem włosków.

Pachy możesz teraz depilować również woskiem. Lepsze niż wosk w roll-onie będą elastyczne plastry, ponieważ są wzmocnione podkładem z tkaniny lub fizeliny (np. Wosk owocowy, Tanita), dzięki temu z łatwością dopasowują się do zagłębień ciała. Jesteś w stanie usunąć nimi nawet bardzo krótkie włoski (ok. 2 mm). Do wosku wszyscy producenci dodają ekstrakty owocowe i ziołowe (np. olejek miętowy chłodzący skórę, Veet) oraz wyciągi roślinne (np. z aloesu chroniący skórę przed podrażnieniem Sensual Joanna). Zaletą regularnego stosowania wosku jest systematyczne osłabianie cebulek włosowych, co sprawia, że efekt depilacji może utrzymać się nawet przez 1,5 miesiąca.

1. Owocowy wosk w plastrach do depilacji ciała, Tanita, 10,80 zł

2. Golarka, Philips, wzór

3. Depilator elektryczny Accessim Vision, Rowenta, ok. 250 zł

4. Krem do depilacji pach i okolic bikini, Violet, Joanna, 4,80 zł

NOGI GŁADKIE W 3 MINUTY

Można śmiało powiedzieć, że przyszłość depilacji jest pod prysznicem. A to wszystko z powodu wszechogarniającego pośpiechu… A więc - wchodzisz pod prysznic, na nogi nakładasz krem depilujący. Możesz to robić nawet wówczas, gdy masz skórę wrażliwą, bo krem zawiera łagodzące masło shea i wyciąg z lilii. Musi pozostać na nich co najmniej 2 minuty. Krem samoczynnie zmywa się pod strumieniem wody. Dla uzyskania efektu gładkiej skóry masujesz jeszcze nogi gąbką. Cała operacja nie powinna zająć ci więcej niż 6 minut. Jeśli chcesz zacząć używać depilatora elektrycznego, ale nigdy tego nie robiłaś, zacznij od Lovely Elite Rowenty. Stworzony został z myślą o początkujących. Wyposażony jest w specjalną nakładkę, która ułatwia depilację. Ma znacznie węższą nakładkę niż klasyczne depilatory, dzięki temu zmniejszoną ilość pęsetek, co znacznie ogranicza uczucie bólu. Natomiast nowe modele depilatorów z serii Satinelle Soft oraz Satinelle, Philips, zostały wyposażone w system do masażu, aby rozluźnić skórę i wyeliminować ból. Przed następnym zabiegiem depilacji możesz używać gąbki złuszczającej naskórek (dołączona w komplecie), co ogranicza ryzyko wrastania włosków.

1. Krem do depilacji nóg, Violet, Joanna, 4,80 zł

2. Depilator elektryczny Satinelle Soft, Philips, 229 zł

3. Depilator elektrycznyz funkcją masażu Massage, Philips, wzór

4. Depilator elektryczny, Lovely Elite, Rowenta, ok. 150 zł

5. Krem pod prysznic dl askóry wrażliwej, Veet, 24,99 zł

BIKINI NAJCZULSZE MIEJSCE

W okolicach bikini skóra jest naprawdę bardzo delikatna. Samodzielna depilacja loskiem czy depilatorem elektrycznym wymaga wprawy i odrobiny odwagi, zwłaszcza gdy robi się to po raz pierwszy. Dlatego dobrym sposobem dla początkujących będzie łagodny krem (Veet Duo Bikini) z ceramidami, które nawilżają i odżywiają skórę. Nowością jest miękka, elastyczna szpatułaka Perfect Tuch, która dopasowuje się do kształtu ciała i idealnie przylega do skóry. Jeśli dotychczas twoja skóra była podrażniona, mam dla ciebie dobrą wiadomość. Do golarki Ladyshave Body Contour, Philips, dołączono specjalną nakładkę z 24-karatowego złota, by niemal całkowicie zmniejszyć ryzyko podrażnienia.

1. Golarka, Rowenta, wzór

2. Krem do depilacji bikini, Vanity, Joanna, 6 zł

3. Krem do depilacji, Duo bikini, Veet, 24 zł

4. Krem do depilacji miejsc wrazliwych, EpiLady, Perfecta, 9,75 zł

PRZEDŁUŻONY EFEKT DEPILACJI

Aby zachować wydepilowaną, gładką skórę nawet przez cztery tygodnie zastosuj preparaty do lub po depilacji spowalniające odrastanie włosków. Takie kosmetyki mają w swoim składzie specjalnie dobrane kompleksy hamujące proces wzrostu nowych włosów. Często kryją się one pod tajemniczymi nazwami jak np. Complex Capi Slow.

1. Mleczko łagodzące, Vanity, Bilenda, 13 zł

2. Balsam po depilacji, Antystres, 29,80 zł

3. Dezodorant po depilacji, Mary Cohr, 63 zł

4. Krem po depilacji, Mary Cohr, 64 zł

5. Krem przeciwdziałający wrastaniu włosków, Anti Ingrown Hair Cream, Veet, 24,99 zł