Preparaty z nikotyną

Pomagają osobom, które palą dużo od lat i są silnie uzależnione. Stosując je, łatwiej będzie pokonać głód nikotynowy. Masz do wyboru tabletki do ssania, plastry albo gumy do żucia. Tabletki wkłada się pod język, jak tylko pojawia się chęć na zapalenie, plastry przykleja się na skórę (na całą dobę albo na 16 godzin), zaś gumę żuje się, gdy głód nikotynowy daje o sobie znać.Preparaty z nikotyną to np. Nicorette, Niquitin.

Środki bez niktony

Pomagają osobom słabo uzależnionym, takim, które palą tylko kilka papierosów dziennie albo mogą spokojnie wytrzymać bez papierosa nawet kilka dni. Są to ziołowe tabletki do ssania albo olejki do inhalacji. Należy je stosować, kiedy pojawia się chęć zapalenia. Wystarczy przez 10 minut potrzymać tabletkę w ustach albo powdychać olejek, by potrzeba zaciągnięcia się zniknęła. Preparaty beznikotynowe to np. Tobacoff, krople Miraculous Stop Smoking.

Akupresura i akupunktura

Uciskanie albo nakłuwanie pewnych punktów na ciele powoduje zmniejszenie objawów głodu nikotynowego. O ile uciskania można się nauczyć (takie punkty są np. przy wewnętrznych kącikach oka, na przedramieniu oraz na skrzydełkach nosa), na zabieg akupunktury musisz udać się do specjalisty. Jednorazowy zabieg kosztuje ok. 50 zł, a do pozbycia się nałogu potrzeba ich co najmniej kilku.