Kate Moss, Nicole Richie, Victoria Beckam i Angelina Jolie są nie tylko ekstremalnie chude. Ciągłe diety i nerwowa praca odbijają się na ich zdrowiu. Z powodu braku pierwiastków i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ich włosy mimo stosowana najlepszych kosmetyków i wizyt u najdroższych fryzjerów świata są bardzo zniszczone, cienkie i pozbawione witalności.

A wyliniałe i niepodatne na układanie włosy to jeden z najgorszych koszmarów każdej zadbanej kobiety. Gwiazdy z tym problemem radzą sobie z różnym skutkiem. Czasami po prostu, tak jak Mandaryna, doczepiają sobie sztuczną koafiurę. To jednak zazwyczaj nie kończy się najlepiej. Przekonała się o tym Posh Spice, która po latach noszenia doczepianych włosów, musiała przekonać się do króciutkiej fryzury.

Drogie Panie, uważajcie więc na diety! Odchudzajcie się rozsądnie! Jeśli brakuje Wam czasu na przygotowanie i zjedzenie pełnowartościowego posiłku, zaopatrzcie się w suplementy dostępne w każdej aptece. Regularnie stosowane preparaty zawierające żelazo, cynk, miedź i kwasy foliowe mogą wzmocnić cebulki włosów.

Powodem wypadanie włosów mogą być także zaburzenia hormonalne. Jeśli Twoje włosy się rozdwajają i wypadają, a paznokcie łamią i kruszą, idź do lekarz i poproś o skierowanie na specjalistyczne badania.