Tusze do rzęs

Oszałamiające spojrzenie gwarantują tusze wydłużające i pogrubiające rzęsy. Przed nałożeniem mascary nałóż na rzęsy odrobinę sypkiego pudru, kolejno tuszuj rzęsy - przeciągaj szczoteczkę od nasady po końce. Rozczesz rzęsy grzebykiem. Pamiętaj, by po całym dniu dokładnie zmyć makijaż.

1. 2. 3.

1. Efekt grubych rzęs, Ultra Volume Mascara, Artdeco, ok. 60 zł
2. Extra Volume Mascara - pogrubia i wydłuża rzęsy, Lumene, ok. 37zł
3. Extrameyes - tusz wydłużającym pogrubiający i podkręcający rzęsy, Pupa, 54 zł

Trwała na rzęsach

Zabieg polega na zakręceniu rzęs na malutki wałeczek i pokryciu ich specjalnymi preparatami (żelem do trwałej i utrwalaczem). Kosmetyczka, w zależności od długości rzęs, dobiera odpowiedniej wielkości wałeczek i wprawną ręką, pomagając sobie małym patyczkiem, przykleja do niego włoski. Zabieg trwa około 40 minut,
a trwała utrzymuje się na rzęsach od 6 do 8 tygodni. Trwała w salonie kosmetycznym kosztuje od 60 zł.

Zalotki

Jeśli jednak wolisz pozostać przy bardziej tradycyjnej metodzie podkręcania rzęs, wybierz zalotkę. W drogeriach znajdziesz zalotki metalowe, plastikowe, a także elektryczne, które delikatnie nagrzewają rzęsy podczas zabiegu. Jak to zrobić? Górne rzęsy ułóż między brzegami zalotki. Zaciśnij przyrząd na kilka sekund, a później otwórz. Pamiętaj jednak, by podkręcić rzęsy przed ich pomalowaniem. Inaczej mogą się połamać i posklejać.

1. Elektryczna zalotka do rzęs, Panasonic, 89 zł.


2. Zalotka do rzęs, Top Choice, 6,70 zł