Najlepiej sprawdzają się w podróży. Dzięki chusteczkom do demakijażu makijaż można zmyć szybciej i delikatniej, niż gdybyśmy miała stosować po kolei mleczko i tonik. Chusteczki dodatkowo odświeżają skórę i dają jej poczucie czystości.

Jakie powinny być chusteczki? Miękkie, odpowiednio nawilżone i delikatnie pachnące. A najwazniejsze, by szybko i skutecznie poradziły sobie nawet z tuszem do rzęs.

Nic na siłę
Skóra wokół oczu jest czterokrotnie cieńsza niż na policzkach i starzeje się najprędzej. Dlatego demakijaż oczu wykonuj szczególnie delikatnie. Przyłóż na chwilę chusteczkę do oka, poczekaj, aż kosmetyki się rozpuszczą i leciutko zetrzyj je do dołu. Nigdy nie pocieraj za mocno, bo podrażnisz skórę, a preparat, którym jest nasączona chusteczka, dostanie się do oka. Po demakijażu uspokój skórę powiek kremem pod oczy.

Czy wiesz, że...
...jednorazowe chusteczki do demakijażu oprócz oczyszczania twarzy jednocześnie ją tonizują i lekko nawilżają? Po ich użyciu nie musisz już sięgać po tonik. Jeśli jesteś zwolenniczką zmywania twarzy wodą, możesz ją delikatnie opłukać, ale zasadniczo wystarczy porcja ulubionego kremu i gotowe!

Wygoda pod ręką
Polubiłaś chusteczki do demakijażu? Nic dziwnego, są bardzo praktyczne. Równie szybkie w użyciu są wilgotne chusteczki do przemywania rąk lub specjane do okolic intymnych. Jesteś młodą mamą i akurat nie masz żadnej z nich pod ręką? Awaryjnie do każdego z tych celów możesz użyć chusteczek przeznaczonych do przemywania skóry twojego dziecka.

1. Nawilżane płatki do demakijażu z serii Natural Beauty z wyciągiem z aloesu i olejkiem jojoba, Cleanic, ok. 8,90 zł

2. Odświeżające chusteczki oczyszczające, Nivea, ok. 16 zł

3. Chusteczki do demakijażu Daily Facials, Olay, 29,99 zł

4. Oczyszcanie, złuszczanie i tonizowanie w jednym- chusteczki do demakijażu, Mary Kay, 60 zł/ 30 sztuk w opakowaniu.

5. Chusteczki oczyszczająco-kojące, L'oreal, ok. 15 zł