Kosmetyków w naszej łazience mamy zazwyczaj całe mnóstwo: kremy, maseczki, balsamy, cienie i błyszczyki. Jednych używamy częściej, innych rzadziej, ale gdy przychodzi do pakowania - wszystkie wydają się nam niezbędne. Na te kilka dni lepiej jednak ograniczyć się do tych kilku najpotrzebniejszych. Tym bardziej że nasza kosmetyczka ma ograniczoną pojemność!

Co włożyć do weekendowej kosmetyczki? Najlepiej sprawdzają się tu kosmetyki dwa w jednym lub weekendowe zestawy. Przydadzą się też chusteczki oczyszczające czy płatki do demakijażu (nasączone od razu płynem do zmywania make-upu).

A co z kosmetykami kolorowymi? Przez te kilka dni powinnyśmy dać naszej skórze trochę odpocząć. Dlatego zamiast podkładu czy pudru proponujemy wziąć krem matujący. Nie namawiamy Was jednak, abyście całkowicie zrezygnowały z makijażu, ale może tym razem zamiast pełnego make-upu zdecydować się jedynie na delikatne kreski na powiekach i wytuszowane rzęsy?

Oczywiście w dobrze spakowanej kosmetyczce na pewno jednak znajdzie się miejsce na nasze ulubione perfumy, bo z nich zapewne żadna kobieta nie chciałaby zrezygnować!

1. Matujący krem nawilżający, Nivea Visage, ok. 14 zł
2. Jogurtowy żel do mycia ciała, Oceani AA Ciało Wrażliwe, ok. 9 zł
3. Nawilżające płatki do demakijażu, Cleanic, ok. 9 zł
4. Błyszczyk do ust, Lancome Juicy Tubes, ok. 90 zł
5. Chusteczki czyszcząco-nawilżające, Olay Daily Facials, ok. 30 zł
6. Woda perfumowana Burberry Weekend, 50 ml, ok. 216 zł
7. Szampon z odżywką 2 w 1, Mrs. Potter's, ok. 8 zł
8. Tusz i eyeliner, Lumene, ok. 43 zł
9. Dezodorant w sztyfcie, Rexona Biorythm, ok. 9,50 zł.