Dłonie, oczy i zapach to pierwsze, na co zwracasz uwagę, poznając nowych ludzi na spotkaniach biznesowych. O pielęgnacji dłoni zapominamy najczęściej. Dlatego w szufladzie zawsze warto mieć wygładzający krem do rąk i jak najczęściej go używać. Nawet najbardziej zadbane dłonie nie powinny jednak przykuwać uwagi. Ciemne lakiery do paznokci lepiej zostawić na inne okazje. Lepsze będą jasne odcienie różu i beżu albo dyskretny manikiur francuski. Ostentacyjne zmęczenie na znak pracowitości i zaangażowania przyniesie skutki odwrotne do spodziewanych. Nawet jeśli całą noc spędziłaś nad ważnym projektem, Twoje spojrzenie ma być rześkie. Dlatego krem pod oczy powinien być w codziennym użyciu, a w sytuacjach awaryjnych świetnie zadziała serum albo maseczka. Perfumy lepiej zostawić na wieczór. W pracy najlepiej sprawdzają się lekkie wody toaletowe.

Urszula Adamiak, wizażystka Chanel:

Makijaż dzienny powinien być dyskretny, ale jednocześnie wyrazisty. Kobiety biznesu obowiązuje zasada: im mniej, tym lepiej. Twarz ma wyglądać naturalnie, jakby wcale nie była umalowana. Cera powinna być satynowa o jednolitym kolorycie, lekko zmatowiona mgiełką pudru. Oczy podkreślone satynowanymi, półmatowymi cieniami. Błyszczące kosmetyki dość szybko gromadzą się w drobnych bruzdkach, a całkiem matowe wywołują efekt zmęczonych oczu. Używamy przydymionych szarości, błękitów, fioletów. Usta podkreślamy satynową pomadką, o delikatnym połysku.

Na nieco odważniejszy makijaż można sobie pozwolić, wychodząc na koktajl. Sięgnijmy wówczas po kryjący błyszczyk, który nada ustom soczysty wygląd, lub pomalujmy oczy, łącząc cienie matowe z opalizującymi.

1. Masak wokół oczu i ust, Decleor, 122 zł.
2. Krem regenerujący, Payot, 297 zł.
3. Mascara Dior-Show Unlimited, 122 zł.
4. Serum pod oczy, Botlux Contour Liss, 320 zł.
5. Podkład w kompakcie, Clarins, 165 zł.
6. Podwójne cienie, Shiseido, 129 zł.
7. Style Liner do kresek, Dior, 125 zł.
8. Pomadka, Clinique, 66 zł.
9. Miniróż, Yves Saint Laurent, 155 zł.
10. Prasowany puder, Chanel, 185 zł.
11. Krem do skóry wokół ust i oczu, Shiseido, 427 zł.