Zapytaliśmy co na ten temat sądzi znawca i wielbiciel kobiet - Piotr Pręgowski. Aktor wyznał nam, że jako miłośnik pełnych i kobiecych kształtów jest zdecydowanym przeciwnikiem odchudzania. Dlaczego? Bo jego zdaniem okrąglejsze kobiety potrafią cieszyć się życiem i zarażać swoim optymizmem innych. - A chude? W popłochu liczą tylko te swoje kalorie - uważa Piotr Pręgowski.

Aktor powiedział także, że kiedy mija bardzo szczupłą kobietę na ulicy, automatycznie robi mu się jej żal. - Pierwsza myśl, jaka przychodzi mi na widok takiej chudzinki do głowy, jest taka, że albo źle jej się w życiu wiedzie, albo że zdrowie jej szwankuje. A jak dowiedli naukowcy w podświadomości prawie każdy mężczyzna zwraca uwagę na pełniejsze kształty, bo sugerują u kobiety zdrowie i siły witalne. I ja też - deklaruje.

Na koniec Piotr Pręgowski stwierdził, że gdyby jego żona wpadła na pomysł intensywnej głodówki, szybko wybiłby jej to z głowy. - Zabrałbym ją na spacer, żeby ochłonęła, i przekonał, że kocham ją "kształtną" i kobiecą. Na swoje i moje szczęście żona nie miewa takich komicznych pomysłów - cieszy się.