Postanowiliśmy zbadać sportowe preferencje naszych internautek i zapytaliśmy, który trening uważają za idealny dla zapracowanych osób. Oto jak przedstawiają się wyniki sondy.

Zdecydowanym faworytem wśród pań okazały się ćwiczenia na basenie. Za idealny rodzaj treningu uznało go 43 proc. naszych głosujących kobiet. Niestety, wiele z nas wciąż wybiera pasywne formy spędzania czasu. Dla 25 proc. najlepszą receptą na idealny wieczór jest spędzenie go przed telewizorem. Półgodzinny jogging wybrało 19 proc. internautek. Najmniejszą popularnością cieszy się siłownia. Okazała się idealnym treningiem tylko dla 12,8 proc. głosujących.

O skomentowanie wyników sondy poprosiliśmy trenera Macieja Białobrzeskiego z Gymnasionu.

Nie dziwi mnie, że basen cieszy się taką popularnością wśród internautek. To idealne miejsce na rekreację dla pań. Powód jest prosty - dobroczynny wpływ pływackiego treningu na sylwetkę. Dzięki niemu intensywnie spalamy tkankę tłuszczową. Poprawiamy wydolność i kondycję organizmu. Trening na basenie świetnie ujędrnia ciało i poprawia siłę mięśniową. Gwarantuje kompleksowe działanie na nasza sylwetkę.

Popularność "spokojnego wieczoru przed telewizorem" do dowód na to, ze wciąż jesteśmy za mało aktywni. Myślę, że brakuje nam jeszcze świadomości jak dobroczynny wpływ na nasz organizm ma rekreacja ruchowa. Daleko nam jeszcze do Stanów Zjednoczonych, gdzie na co drugiej ulicy jest fitness klub lub siłownia. Widzę jednak, że i w Polsce sytuacja zmienia się na lepsze. Szczególnie na wiosnę obserwuję prawdziwy szturm na kluby fitness. I nie mówię tylko o młodych dziewczynach, seniorki nie pozostają w tyle.

Siłownia kojarzy się paniom z intensywnym treningiem ze sztangą i hantlami, stąd zapewne jej niewielka popularność. Myślę, że gdyby w kwestionariuszu umieścić nie siłownię ale klub fitness, który zwykle oferuje mnóstwo różnorodnych zajęć ruchowych, ta odpowiedź cieszyła by się większą popularnością.