Poprawiła się nie tylko troska kobiet o własne zdrowie, ale również wiedza o zagrożeniach zdrowotnych. Kobiety dbają o profilaktykę, nie zaniedbują badań okresowych, mniej palą i wybierają ekologiczne produkty. Od kilku lat wręcz zapanowała moda na prozdrowotna kulturę i nawyki konsumpcyjne.

Jak wynika z badań, wśród Polek wzrasta świadomość tego, że oprócz prawidłowej diety, trzeba również aktywnie wykorzystywać czas wolny. Z raportu GUS wynika, że najzdrowsze czują się kobiety powyżej trzydziestki.

Nie można nie docenić edukacyjnego wpływu mediów i zwiększonego dostępu do informacji na temat zdrowia. Kobiety zyskują wiedzę, na jakie choroby są szczególnie narażone. Już młode dziewczyny czerpią niezbędne informacje np. z internetu. Często zachęcają też swoje mamy i znajome do przeprowadzania regularnych badań.

Raport z pewnością ucieszył lekarzy. Już teraz potwierdzają, że zwiększa się liczba chorób wykrytych we wczesnym stadium, kiedy istnieje większe szansa na to, że leczenie przebiegnie łagodnie i będzie możliwy powrót do zdrowia.