Bieganie to sport wymarzony dla kobiet. Podczas treningu nie tylko spalasz kalorie, ale też podwyższa się poziom hormonu szczęścia - serotoniny w Twojej krwi, czyli... stajesz się szczęśliwsza. Co jeszcze daje jogging i dlaczego wciąż jest tak mało popularny wśród Polek?

Lidia Chojecka, lekkoatletka:

Regularnie wyjeżdżam na zgrupowania za granicę i coraz częściej widzę biegające panie, pary, a nawet całe rodziny. Biegają w parkach i na ulicach. U nas jeszcze jogging nie jest tak popularny, ale myślę, że w ciągu najbliższych miesięcy liczba biegających osób będzie rosła. I już się z tego cieszę!

Niestety, biegających kobiet wciąż jest mniej niż panów. Panie z reguły są tak zmęczone, że po wyjściu z pracy jedyne, o czym marzą, to powrót do domu. Ale warto im przypomnieć, że bieganie to świetny sposób na zgrabną sylwetkę. Taki aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu wpływa też zbawiennie na nasze zdrowie. Przy czym do biegania nie trzeba wiele. Wystarczą dobre buty, wygodne ciuchy i kawałek zielonego terenu. Trudno sobie wyobrazić prostszy sport.

Sama, kiedy zaczynałam, wstydziłam się biegać. Człowiek zmęczony poci się, robi się czerwony. Dziś śmieję się z tego. Nie warto się przejmować takimi drobiazgami. Poza tym, drogie panie, warto chwilę się pomęczyć, żeby wyglądać pięknie. Wystarczy 20-30 minut spokojnego truchtu kilka razy w tygodniu, a na pewno zauważycie różnicę!