Po długim, męczącym dniu to najlepszy sposób, by się odprężyć, wyciszyć. Wiem o tym doskonale, bo należę do osób zapracowanych i jeśli tylko mogę, z przyjemnością zanurzam się w ciepłej wodzie z dodatkiem wonnego olejku. Taką kąpiel polecam wszystkim, którzy prowadzą intensywny tryb życia. Ale uwaga! Na tę przyjemność trzeba wygospodarować jednak przynajmniej pół godziny. Kiedy szykuję kąpiel, sięgam po wonny olejek i włączam muzykę relaksacyjną (płyty z takimi kompozycjami można kupić w wielu sklepach). Zarówno zapach, jak i melodię dobieram do moich planów na wieczór. Kosmetyk o aromacie kojącym zmysły plus łagodne dźwięki sprawdzają się doskonale, jeśli marzę tylko o tym, by położyć się do łóżka i spokojnie zasnąć. Kiedy zaś zamierzam gdzieś wyjść, kąpię się w olejku, który pobudza, dodaje sił witalnych, ładuje wewnętrzne akumulatory. Słucham wtedy muzyki wprawiającej w wesoły nastrój.Relaks w kwiatach pomarańczy


Myślę, że olejek spodoba się tym, którzy marzą o odrobinie słodkiego lenistwa. Ma bardzo subtelny, ledwo wyczuwalny zapach pomarańczy - sądzę, że jest dobry dla osób, u których intensywniejsze wonie wywołują ból głowy. Nie daje dużej piany, można go więc polecić tym, którzy jej nie lubią.
Odprężający olejek do kąpieli z olejkiem eterycznym z kwiatu pomarańczy, Yves Rocher, 150 ml, 39 zł

Rozmarynowe przebudzenie

Podoba mi się subtelny zapach tego kosmetyku. Olejek wpływa na zmysły, ale nie należy oczekiwać, że nawilży czy natłuści przesuszoną skórę. Działa relaksująco, ale jednocześnie… pobudzająco. Moja wanna wyposażona jest w urządzenie powodujące, że w wodzie robią się bąbelki i byłam miło zaskoczona, że piana z niej nie wypływa. Polecam go na romantyczną kąpiel we dwoje.
Olejek do kąpieli perełkowej i jacuzzi, rozmarynowo-sosnowy, Pollena Aroma, 320 ml, 24,99 zł (w aptekach i zielarniach)
Owocowy smak radości


Świeży owocowy zapach przywodzi na myśl słoneczne lato. Zawarte w olejku fitoendorfiny ("cząsteczki szczęścia") sprawiają, że po kąpieli jestem radosna. To wspaniały seans aromaterapeutyczny, gdyż zapach wypełnia całą łazienkę. Szkoda tylko, że po kąpieli aromat nie utrzymuje się długo na skórze. Trzeba ją też dodatkowo nawilżyć balsamem do ciała.
Olejek do kąpieli melon&arbuz, Tutti Frutti, Farmona, 500 ml, ok. 14 zł
Herbaciana witalność

Mój faworyt. Dzięki wyciągowi z zielonej herbaty orzeźwia, po kąpieli znikają zmęczenie i stres. Zawarta w kosmetyku paczula nadaje zmysłowy zapach. Moja skóra ma tendencję do przesuszania się, ale po kąpieli jest dobrze nawilżona.
Olejek do kąpieli witalność, zielona herbata i paczula, Bielenda, 300 ml, 12 zł
Dobre sny z lawendą

Pełen relaks! Kosmetyk polecam osobom, które chcą po kąpieli smacznie zasnąć albo marzą o tym, by poleżeć z książką i z kieliszkiem wina w ręce. Olejek lawendowy cudownie działa na zmysły: wycisza i uspokaja. Łagodny, dyskretny zapach nie utrzymuje się zbyt długo na skórze. Po kąpieli musiałam nawilżyć ciało balsamem.
Lawendowy olejek do kąpieli, Saponaria, 250 ml, 52 zł