Frywolne loczki z tyłu głowy
Sposób nakręcania:
Wysusz włosy na okrągłej szczotce, prostując je i lekko podwijając do dołu. Gdy już będą suche, w partie z czubka głowy wmasuj mocną piankę (wypróbuj Schwarzkopf, ok. 14 zł). Podziel na mniejsze pasemka i nawiń na cienkie wałki.
Stylizacja:
Zdejmij delikatnie wałki, tak aby nie rozprostować loczków. Ułóż je z tyłu głowy, by tworzyły burzę rozwichrzonych pasemek. Dla utrwalenia możesz całość spryskać lakierem.
Łagodnie spływające fale
Sposób nakręcania:
Umyte włosy podsusz, przeczesując palcami. Mocno zwilż płynem do układania fryzur (wypróbuj Loton, ok. 7 zł). Podziel na szerokie pasma i nawiń, kierując końce pod spód, na wałki o bardzo dużej średnicy.
Stylizacja:
Zdejmij wałki i rozczesz włosy okrągłą szczotką. Dzięki dużym wałkom skręt będzie bardzo łagodny, a końce tylko lekko podwinięte.
Pasemka jak rozwiane wiatrem
Sposób nakręcania:
Podsuszone włosy nakręcaj na wałki, na zmianę małe i średnie, kierując końce pasemek pod spód. Gdy włosy wyschną, usuń wałki i spryskaj całą głowę żelem w sprayu, który łączy właściwości żelu i lakieru (wypróbuj Loton, ok. 7 zł). Rozczesz włosy grubym grzebieniem.
Stylizacja:
Rozczesane pasemka ugniataj delikatnie dłońmi. Te na grzywce skieruj na bok,
pasma na skroniach załóż za uszy i lekko podkręć ku przodowi.
Pasma subtelnie podkreślające owal twarzy
Sposób nakręcania:
Wysusz włosy na grubej szczotce, mocno odciągając je od głowy. Obficie spryskaj lakierem (wypróbuj Garnier, ok. 12 zł). Podziel na szerokie pasma i nawiń na duże wałki. Zostaw do wyschnięcia.
Stylizacja:
Dzięki dużym wałkom włosy znacznie zwiększą objętość, a jednocześnie staną się
bardziej elastyczne. Delikatnie zdejmij wałki z włosów. Rozczesz szczotką, lekko podkręcając końce na zewnątrz.
Opr. na podst. Pani Domu