Dokładnie oczyść skórę
Nigdy nie kładź się spać bez dokładnego oczyszczenia skóry. Resztki makijażu zatykają pory, mogą wywołać reakcję uczuleniową. Zmyj go więc starannie.
Nałóż preparat pod oczy
Delikatna skóra wokół oczu może wreszcie odpocząć. Uwolniona od makijażu, swobodnie oddycha i jest gotowa na przyjęcie odżywczych składników kremu.
Posmaruj twarz kremem
W nocy komórki skóry regenerują się dwa razy szybciej niż za dnia. Dostarcz im więc składników odżywczych (witamin, minerałów). Zadanie ułatwią Ci kremy na noc.
Weź kąpiel relaksującą
Poświęć na nią ok. 15 minut. Woda powinna być dość ciepła (jednak nie gorąca, bo osłabia serce!). Doskonałym dodatkiem będzie napar z lipy lub rumianku.
Zadbaj o dekolt
Wrażliwa i skłonna do przesuszania skóra na dekolcie i szyi wymaga dodatkowej pielęgnacji. Sięgnij po serum lub krem intensywnie regenerujący, przeznaczony specjalnie do tych partii skóry.
Nawilż ciało balsamem
Po kąpieli wmasuj w całe ciało balsam nawilżający, najlepiej ze składnikiem odżywczym, np. z wyciągiem z miodu, lub ekstraktami roślinnymi. Masuj okrężnymi ruchami, od dołu ku górze.
Odżyw włosy
Po myciu osusz włosy papierowym ręcznikiem (nie trzyj!) i pozwól im wyschnąć w pokojowej temperaturze. W skórę głowy wmasuj specjalną odżywkę. Osłabione końcówki wzmocnij balsamem lub (przed umyciem) odrobiną oliwy.
Śpij dobrze
Organizm potrzebuje 8-9 godzin snu, aby się w pełni zregenerować. Jeśli masz kłopoty z zaśnięciem, używaj bawełnianych "okularów", które pozwolą Twoim oczom odpocząć, a mięśniom wokół nich całkowicie się rozluźnić.
Opr. na podst. "Pani Domu"