49- letnia Sharon Stone za wszelką cenę stara się utrzymać swoje ciało w kondycji godnej gwiazdy "Nagiego instynktu". I trzeba przyznać, że prawie jej się to udaje. Jednak przeciwnicy aktorki zauważają, że na imprezach pojawia się w coraz mocniejszym makijażu, który ma zatuszować pojawiające się, mimo operacji plastycznych, zmarszczki. Starsza od Stone o 15 lat Catherine Deneuve nakłada na twarz równie grubą warstwę fluidu, ale nawet krytycy przyznają, że to ona jest wygraną w walce z upływającym czasem.

Najstarsza ze wszystkich pań, 70-letnia Jane Fonda, poszła po rozum do głowy i szybko przestała udawać, że nie jest już nastolatką. Wystąpiła nawet w kampanii kremu przeciwzmarszczkowego L'Oreal i stała się ikoną stylu dla dojrzałych kobiet. Z wiekiem i doborem odpowiednich kosmetyków dla "dorosłych" kobiet nie radzi sobie jedynie 50-letnia Melanie Griffith. Złośliwi fotoreporterzy wiedzą, jak jej dopiec. Obiektyw kierują blisko na jej pomarszczoną twarz. A na domiar złego, mąż Melanie, Antonio Banderas, wygląda jak jej syn, który pojawił się na świecie po pierwszej udanej randce.

Galeria kosmetyków:

1. Wygładzający skórę i chroniący przed zmarszczkami Cocktail Intensive Care, Lumene, 75 zł/30 ml

2. Mleczko do demakijażu - kuracja przeciwzmarszczkowa, Miraculum, wzór

3. Maseczka silnie przeciwzmarszczkowa na twarz i na szyję, Dax Cosmetics, ok. 15,50 zł/ 60 ml

4. Regenerujący krem na dzień, Olay, ok. 50 zł

5. Krem limonowy do twarzy i ciała odmładzający, Dax Cosmetics, ok. 12,50 zł/ 150 ml

6. Serum pod oczy redukujące opuchliznę, Lumene, 69 zł

7. Maseczka przeciwzmarszczkowa z zieloną glinka Dermaglin, ok. 6 zł

8. Zestaw Folacyna Intense: krem przeciwzmarszczkowy SPF8 na dzień 50ml, krem przeciwzmarszczkowy pod oczy SPF8 15ml, Lirene, 27 zł